Korona Kraków - MKS PM Roleski Tarnów 113-50 (25-13, 26-23, 25-2, 37-12)

O wejście do I ligi koszykarek

Korona: Izabela Bogdan 15, Olga Włodarz 11, Magdalena Grzelak 8, Karolina Hajduk 8, Katarzyna Mucha 8 - Anna Żak 21, Anna Dziadkowiec 19, Anna Koszela 8, Weronika Oskwarek 8, Monika Flądro 4, Karolina Moskała 3.
   MKS PM Roleski: Joanna Kawa 16, Sylwia Książek 13, Wioletta Żaba 8, Anna Rodo 2, Joanna Romerowicz 0 - Katarzyna Kawa 6, Katarzyna Cierniak 3, Magdalena Pałucka 2, Magdalena Kądziołka 0.
   Bardzo wysokiej porażki w czwartym tegorocznym meczu o wejście do pierwszej ligi koszykarek doznał zespół MKS-u PM Roleski Tarnów. Wręcz fatalna w wykonaniu tarnowianek była zwłaszcza trzecia kwarta, w której podopieczne trenera Mariusza Siedlika zdobyły zaledwie 2 punkty.
   Mecz rozpoczął się jednak pomyślnie dla tarnowianek. W 1 min po rzucie osobistym Joanny Kawy prowadziły one bowiem 1-0, natomiast dwie minuty później po dwóch udanych akcjach tej zawodniczki na tablicy pojawił się wynik 5-2 dla Roleskiego. W 4 min krakowianki wygrywały już jednak 8-5, minutę później było natomiast 12-7 dla Korony. Przyjezdne odpowiedziały na to kolejnymi punktami Joanny Kawy, potem straciły jednak 10 "oczek" z rzędu (22-9), aby pierwszą kwartę przegrać ostatecznie różnicą 12 pkt. Początek drugiej "ćwiartki" również należał do miejscowych, które na początku 14 min po akcji 2+1 Anny Dziadkowiec powiększyły rozmiary swojego prowadzenia do 17 pkt. (31-14). W 15 min tarnowianki doprowadziły - po czterech z rzędu punktach Katarzyny Kawy - do stanu 33-20, minutę później przegrywały jednak już 20-39. W 19 min po rzucie osobistym Sylwii Książek na tablicy pojawił się wynik 43-30, w końcówce pierwszej połowy oba punkty zdobywały zaś punkty seriami. Po ośmiu punktach Korony, o kolejne 6 "oczek" powiększyła bowiem swój dorobek Sylwia Książek i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 51-36 dla Korony.
   Trzecia kwarta, jak wspomnieliśmy już na wstępie to jednostronny popis gospodyń. Krakowianki zdobyły 25 (!) punktów z rzędu i na początku 30 min prowadziły 76-36. Jedyne w tej odsłonie punkty dla Roleskiego zdobyła w końcówce kwarty Joanna Kawa. Początek ostatniej "ćwiartki" zapowiadał podobny scenariusz, w 35 min Korona wygrywała bowiem 87-38. Potem gra na chwilę wyrównała się i w 38 min notowano wynik 97-48. Końcowe fragmenty spotkania krakowianki wygrały jednak 16-2, powiększając tym samym rozmiary swojego zwycięstwa do 63 pkt. Z kronikarskiego obowiązku dodać trzeba, że setny punkt dla Korony zdobyła w 38 min najskuteczniejsza na parkiecie Anna Żak.
   Po meczu trener MKS-u PM Roleski, Mariusz Siedlik powiedział: - Trudno powiedzieć coś po meczu przegranym w takich rozmiarach. W pierwszych dwóch kwartach nawiązaliśmy jeszcze w miarę równorzędną walkę, inna sprawa, że krakowianki nie grały wówczas niczego rewelacyjnego. W przerwie musiały jednak usłyszeć od swojego trenera ostrą reprymendę, gdyż po zmianie stron nie dały nam już najmniejszych szans. Swoją drogą nie wiem, skąd się to bierze, ale z innymi zespołami o podobnej do nas klasie, Korona wygrywa różnicą 10-15 pkt., pojedynki z nami kończy natomiast bardzo wysokimi wygranymi. Na koniec mogę powiedzieć, że w grze naszego zespołu w ataku zabrakło Agnieszki Kułagi, a oprócz Aśki Kawy i Sylwii Książek żadna z zawodniczek nie włączyła się praktycznie do zdobywania punktów.