Pogrzeb geologa w rodzinnym Krośnie

Pogrzeb geologa w rodzinnym Krośnie

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

WYDARZENIE. Jak udało się nam dowiedzieć, zamordowany przez talibów polski inżynier Piotr Stańczak, zgodnie z wolą najbliższej rodziny, pochowany zostanie na cmentarzu w Krośnie (Podkarpacie). Mężczyzna stąd pochodził, tu także mieszka jego siostra.
Dzisiaj o godz. 7 na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie wyląduje specjalny samolot transportowy z ciałem zamordowanego w Pakistanie Polaka - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pierwotnie planowano, że przylot samolotu pakistańskich sił powietrznych herkules C-130 nastąpi we wtorek o godz. 19.
- Niestety, okazało się to niemożliwe do zorganizowania w tak krótkim czasie. Ten lot trwa ponad 12 godzin, wymaga uzyskania wielu zezwoleń, także międzylądowania na zatankowanie, stąd opóźnienie - tłumaczy rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.
Na pokładzie samolotu trumnie z ciałem Polaka towarzyszyć będzie wysokiej rangi przedstawiciel pakistańskiego MSZ i żołnierze armii pakistańskiej.
Paszkowski powiedział też, że przed odlotem samolotu z ciałem Piotra Stańczaka z lotniska w Islamabadzie odbędzie się ceremonia pożegnalna z pełnym ceremoniałem wojskowym.
Strona pakistańska udostępniła do oględzin ciało Polaka dwóm osobom: pracownikowi Geofizyki oraz przedstawicielowi polskiego konsulatu. - Z bardzo dużym prawdopodobieństwem stwierdzili oni, że jest to ciało zabitego inżyniera - mówił rzecznik. (SUB/PAP)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo