Pokazać potencjał

Remigiusz Szurek
Siatkarki Muszynianki zakończyły rundę zasadniczą Orlen Ligi na dziewiątym miejscu MKS Muszynianka.com
Ekstraklasa siatkarek. "Mineralne" zagrają jutro z Atomem

Podopieczne trenera Ryszarda Litwina niecierpliwie oczekiwały na wynik poniedziałkowego meczu Pałacu Bydgoszcz z Budowlanymi w Łodzi. Gdyby bydgoszczanki wygrały lub przegrały swoje spotkanie w pięciu setach, to one, a nie „Atomówki”, zostałyby rywalkami muszynianek.

Tak się jednak nie stało, łodzianki nie były zbyt gościnne dla przyjezdnych i pewnie pokonały swojego rywala 3:0. Pałac zagra więc o 11. miejsce, a „Mineralne” w dwumeczu będą rywalizować z sopockim Atomem o dziewiątą lokatę.

Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro o godzinie 15 nad morzem. Rewanż przewidziano na sobotę 8 kwietnia o godz. 17. Jeśli w tych dwóch spotkaniach będzie remis, losy rywalizacji rozstrzygnie tzw. złoty set.

- Będziemy walczyć o __jak najlepszy rezultat - mówił kilka dni temu trener Muszynianki. - Gdybym miał wybierać rywala, to, spoglądając tylko na statystyki, nieco łatwiej byłoby nam z Pałacem, z którym w Orlen Lidze wygrywaliśmy dwukrotnie3:1 i 3:2. Musimy jednak patrzeć przede wszystkim na siebie i podejść do tych spotkań w pełni skoncentrowani. Wierzę w __moje podopieczne. Ta drużyna ma spory potencjał - podsumował Ryszard Litwin.

Zespołowi z uzdrowiska w tym sezonie z Atomem wiedzie się całkiem dobrze. W rozgrywkach ligowych w grudniu ubiegłego roku „Mineralne” wygrały u siebie z tym przeciwnikiem 3:1, zaś w marcu przegrały na wyjeździe 2:3. Obydwie drużyny mierzyły się także ze sobą w ramach rozgrywek 1/8 finału Pucharu Polski. W Muszynie po zaciętej, pięciosetowej walce triumfowały miejscowe, awansując do ćwierćfinału. Teraz stawką jest dziewiąta lokata w Orlen Lidze. Kto wygra w niedzielę?