Pokonali spadkowicza

(PAN)
II liga piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści krakowskiej Wandy od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon. Podopieczni Jerzego Garpiela pokonali niedawnego pierwszoligowca.

Wanda Kraków – Zagłębie Sosnowiec 23:22 (13:11)
Bramki dla Wandy: Karol Franczak 5, Krystian Franczak 4, Jewiarz 4, Szopa 3, Nowak 2, Witowski 2, Urbanowicz 1, Lubowicki 1, Raczkowski 1. Najwięcej dla Zagłębie: Rybarczyk 8.

Z obawami do meczu przystępowała Wanda, bo forma Zagłębia była niewiadomą. Początek był bardzo udany dla gospodarzy, bowiem grając dokładnie i skutecznie wyszli na prowadzenie 6:1 w 7 minucie.

Później było nieco gorzej, bo za sprawą Kurełka i Rybarczyka Zagłębie doprowadziło do remisu 8:8. Po przerwie przyjezdni kilka razy wyszli na prowadzenie, ale od stanu 19:19 w 50 min Wanda grała skuteczniej i sięgnęła po dwa punkty.