(PAN)
Magdalena Grzelak-Gumula w ataku na kosz rywala
Magdalena Grzelak-Gumula w ataku na kosz rywala fot. Andrzej Wiśniewski
I liga koszykarek. Atutem krakowianek była zespołowa gra

Prowadzący przed tą kolejką w tabeli zespół z Łodzi rozpoczął mecz bardzo dobrze i po 5 minutach prowadził 12:1. Trener AZS Politechniki Wojciech Radzikowski poprosił o czas i polecił swoim zawodniczkom ustawienie obrony strefowej. Dało to efekt, bo gospodynie zaczęły odrabiać straty, a przyjezdne już nie tak łatwo zdobywały punkty.

Po dwóch kwartach Basket prowadził jednym „oczkiem”, ale potem na parkiecie dominowały już krakowianki. Duża w tym zasługa Katarzyny Pasek, która zebrała aż 17 piłek, umożliwiając koleżankom wyprowadzanie kontr lub ponowienia akcji w ataku.

W 25 minucie gospodynie wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końcowej syreny. Najskuteczniejszą zawodniczka AZS PK była Agnieszka Krzywoń, która zdobyła 13 punktów i zebrała 9 piłek.

Kluczem do wygranej była zmiana naszej taktyki obronnej oraz ogromna waleczność zawodniczek. My zdobywamy mało punktów, ale także mało ich tracimy. W koszykówce najważniejsza jest obrona – powiedział trener AZS Politechniki Korony Wojciech Radzikowski.