Polacy mocni w Pucharze Europy Juniorów

Katarzyna Skoczek
Paweł Smolarski (KKK Kraków) zdobył złoto w kategorii do 23 lat
Paweł Smolarski (KKK Kraków) zdobył złoto w kategorii do 23 lat Fot. Artur Bogacki
Kajakarstwo górskie. Na torze kajakowym w Krakowie rozegrane zostały zawody Pucharu Europy Juniorów w slalomie z udziałem reprezentantów Polski. Na podium stanęli m.in. kajakarze AWF Kraków i KKK Kraków.

Pierwszego dnia rywalizacji na najwyższym stopniu podium w C-1 w kategorii do lat 23 stanął zawodnik AWF Kraków Igor Sztuba. W niższej kategorii wiekowej C-1 do lat 16, wspaniale spisał się również jego brat Kacper, który sięgnął po złoto, a w tym sezonie wygrywał już zawody tej rangi.

Złoty medal w najbardziej emocjonującej kategorii, czyli K-1 do lat 18 zdobył Krzysztof Majerczak o niewiele ponad jedną sekundę pokonując drugiego Niemca Thomasa Strauba.

W slalomie kobiet K-1 w kategorii wiekowej U-18 drugie miejsce zajęła reprezentantka Polski Klaudia Zwolińska. Brązowy medal w C-1 do lat 18 zdobyła natomiast Justyna Janczy.

W drugim dniu rywalizacji złoto w C-1 wsród kajakarzy U-23 wywalczył reprezentant KKK Kraków, 20-letni Paweł Smolarski. Na trzecim miejscu w tej kategorii stanął też Adam Kozub z AZS Kraków. Trzeci w K-1 do lat 23 był Rafał Polaczyk.

Podobnie jak pierwszego dnia, równych sobie w C-1 wśród zawodników do lat 16 nie miał Kacper Sztuba, a w K-1 w kategorii wiekowej U-18, ponownie na drugim stopniu podium stanęła Klaudia Zwolińska. Drugie miejsce w C-2 do lat 16 zdobyli także Marcin Janur i Artur Kolat. Pierwszy z nich na najniższym stopniu podium zakończył rywalizację w K-1 U-16 mężczyzn.

Zawody Pucharu Europy Juniorów były jednymi z kilku rozgrywanych w tym sezonie na torze w Krakowie. Pod koniec czerwca gościł on Puchar Świata Seniorów w slalomie kajakowym. W dniach 26-30 sierpnia odbędą się na nim również Mistrzostwa Europy Juniorów i U-23.