Polacy pokazali moc

(ART)
Siatkówka. W drugim meczu sparingowym ze Słowacją Polacy ponownie okazali się lepsi. Tym razem w dobrym stylu zwyciężyli 3:0.

Słowacja - Polska 0:3 (19:25, 16:25, 20:25)
Polska: Drzyzga, Kurek, Bieniek, Nowakowski, Mika, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz, Buszek, Kłos.

Dla naszej ekipy był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w piątek we Włoszech i Bułgarii (Polacy w fazie grupowej zagrają w Warnie) mistrzostwami Europy. Trener Stephane Antiga wczorajsze spotkanie potraktował bardzo poważnie, wystawił teoretycznie najlepszy skład, nie dokonał zbyt wielu zmian.

„Biało-czerwoni” nie mieli większych problemów z dużo niżej notowanymi Słowakami. W I secie szybko wypracowali przewagę (2:6), sięgającą momentami 6 punktów (12:18). Nie dali się dogonić, choć rywale zdobywali się na zrywy, zbliżając się na trzy „oczka”. W drugiej partii goście też mieli inicjatywę. Było 3:7, 8:13, a po dwóch kolejnych serwisach Mateusza Miki, z którymi rywale zupełnie sobie nie poradzili - 9:16. Skończyło się wysokim zwycięstwem Polaków (do 16).

W trzeciej części nasi siatkarze tak skuteczni już nie byli, momentami grali wręcz nonszalancko. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale po tym jak Polacy odskoczyli na drugiej przerwie technicznej (13:16), nie dali sobie zrobić krzywdy.

Siatkarze rozegrali jeszcze dwa dodatkowe sety, w których Antiga dał sporo pograć rezerwowym zawodnikom. Skończyło się naszymi zwycięstwami do 19 i 18.