Polacy poza finałami

as
Wczoraj w szwajcarskiej miejscowości Saas Fee odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody snowboardowe o Puchar Świata w halfpipe. Startowała w nich trójka Polaków, ale nikomu nie udało się awansować do finału.

Puchar Świata w snowboardzie

Wśród 67 zawodników na 16. pozycji sklasyfikowany został 22-letni Mateusz Ligocki, a na 40. 19-letni Michał Ligocki (obaj AZS AWF Kraków/Zakopane). 20-letnia Paulina Ligocka (AZS AWF Katowice) była 19.
   W nowym sezonie zawody Pucharu Świata w tzw. śnieżnej rynnie, podobnie jak w przypadku innych konkurencji snowboardowych, są eliminacją do igrzysk olimpijskich w Turynie (2006).
   W sobotę Mateusz Ligocki i Rafał Skarbek-Malczewski wystartują w snowcrossie - śnieżnym torze przeszkód ustawionym na trasie slalomu giganta.
   Inauguracja zawodów w half-pipe była planowana na 16-17 września w chilijskim Valle Nevado, ale z powodu słabych warunków śniegowych została odwołana. Odbyły się wtedy zawody w snowcrossie, w których Mateusz Ligocki zajął 2. i 4. miejsce.
   W opublikowanej przez FIS liście rankingowej sezonu 2003/2004 na 17. pozycji w halfpipe jest Paulina Ligocka, a na 55. Mateusz Ligocki. (as)