Polacy wolą "Mecenasa Google"

Polacy wolą "Mecenasa Google"

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

zdjęcie ilustracyjne
1/3

Przejdź do
galerii zdjęć

©NM

Prawo. Porady prawnej potrzebuje prawie każdy z nas. Tylko nieliczni chcą za nią zapłacić. Bo ciągle jest dla nas za droga.
Aż 87 proc. Polaków twierdzi, że przynajmniej raz w roku potrzebuje porady prawnika. Jednocześnie tylko 8 proc. rodaków przyznaje, że jest w stanie zapłacić za taką pomoc. Ponad połowa Polaków próbuje jednak zaoszczędzić licząc na to, że zawiłości prawne pomoże im rozwiązać rodzina lub... internet. Tak wynika z badań instytutu ARC Rynek i Opinia.

Dr Jacek Sokołowski, ekspert od wymiaru sprawiedliwości z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, uważa, że wyniki analizy mają związek z niskim poziomem zaufania do prawa i wymiaru sprawiedliwości.

- Z wielu powodów, również tych wynikających z naszej historii, Polacy mają dość lekceważący stosunek do prawa i sądzę że często wydaje nam się, że problemy prawne dają się rozwiązać na zasadzie doraźnej improwizacji - twierdzi dr Jacek Sokołowski.

Pozostało jeszcze 74% treści

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł:

Masz dostęp? Zaloguj się

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
x

x (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

Tak, to prawda, prawo jest obowiązkowe dla wszystkich ale dostępne dla wybranych. Nawet jak masz pieniądze to i tak koszt obsługi prawnej to krocie. Prawnicy dbają o swoje interesy i dobrze...rozwiń całość

Tak, to prawda, prawo jest obowiązkowe dla wszystkich ale dostępne dla wybranych. Nawet jak masz pieniądze to i tak koszt obsługi prawnej to krocie. Prawnicy dbają o swoje interesy i dobrze trzymają łapę na interesie. Wpadnięcie w meandry prawa to niemal bankructwo. W zasadzie dla wielu walka z wymiarem sprawiedliwości to jak walka z nowotworem.
Kasy fiskalne dla prawników w pierwszej kolejności powinny nieco ukrócić pewne tematy.
Ponadto z urzędu powinny być dostępne porady prawne dla każdego. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawo, Prawnik.

Janusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nie można wrzucać wszystkich prawników do jednego worka.Problemem nie są prawnicy lecz samo prawo, które jest niejasne i bardzo często jest tak, że przepisy są sprzeczne ze sobą.Właśnie bardzo...rozwiń całość

Nie można wrzucać wszystkich prawników do jednego worka.Problemem nie są prawnicy lecz samo prawo, które jest niejasne i bardzo często jest tak, że przepisy są sprzeczne ze sobą.Właśnie bardzo skomplikowane i niezrozumiałe prawo nastawia negatywnie ludzi do prawników, adwokatów. Kiedyś korzystałem z usług prawnika i i w razie potrzeby korzystam nadal.Mogę tu wspomnieć o Pani Karolinie Kołłątaj "Lege Artis", która jest bardzo dobrym prawnikiem. Dla szukających pomocy i fachowego podejścia do sprawy podaję adres strony Pani Karoliny. karolinakollatajonline.plzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo