Polaczykowie zdominowali Liptowskie Slalomy

ART
Liptowskie Slalomy na Słowacji były dla polskich kajakarzy drugimi w letnim sezonie dużymi zawodami. W regatach z dobrej strony pokazali się zawodnicy z Podhala.

KAJAKARSTWO GÓRSKIE

Zmagania - z dwóch przejazdów decydował najlepszy czas jednego z nich - miały mocną obsadę. Na starcie nie zabrakło słowackich kadrowiczów, m.in. dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej Eleny Kaliskiej (była 3., za 2. Polką Natalią Pacierpnik z KKK Kraków) i Michala Martikana, który z 4 ostatnich igrzysk przywiózł 2 złote i 2 srebrne medale w C-1.

Rywalizację w K-1 zdominowali pochodzący ze Szczawnicy bracia Polaczykowie. Zwyciężył Grzegorz (Zawisza Bydgoszcz), który o 1,41 sekundy wyprzedził Mateusza (AZS AWF Kraków). Ten drugi był szybszy, ale zarobił na trasie 2 pkt karne (czyli sekundy doliczane do czasu przejazdu). Czwarty był Rafał (do podium brakło mu 0,33 sekundy, a znaczenie miały także 2 karne punkty), a szósty Łukasz Polaczyk.

W C-2 wygrali reprezentanci KKK Kraków, Piotr Szczepański i Marcin Pochwała. W czołowej „10” znalazły się natomiast cztery osady wywodzące się z Podhala, a startujące w barwach krakowskich klubów. Na 5. pozycji uplasowali się Patryk Brzeziński i Dariusz Chlebek (kiedyś Sokolica Krościenko, obecnie AZS AWF Kraków). „Oczko” niżej znaleźli się Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (AZS AWF), którzy w ubiegłym roku zdobyli dla Pienin Szczawnica złoty medal ME juniorów. Siódma lokata przypadła Karolowi i Marcinowi Kasprzakom (KKK Kraków, kiedyś Pieniny), a na ósmej, wychowankowie Sokolicy, teraz w AZS AWF, mistrzowie świata juniorów, Filip i Andrzej Brzezińscy.