Polak uratował remis

asZaktualizowano
Drużyna Mariusza Czerkawskiego NY Islanders zremisowała z jednym z lepszych zespołów NHL - Colorado Avalanche 1-1. Polak zdobył gola. Inny "polski" zespół Calgary Flames z Krzysztofem Oliwą pokonał Atlanta Thrashers 5-2.

Liga hokejowa NHL

Czerkawski zdobył gola w 24 min, wyrównując stan spotkania na 1-1. Dwie minuty wczesniej dla rywali bramkę strzelił Kariya. W meczu tym doszło do dogrywki, w której szanse miały oba zespoły, ale golkiperzy Di Pietro z Islanders i Sauve z Colorado bronili znakomicie. W tym sezonie Polak zdobył 17 goli i zaliczył 17 asyst.
   Krzysztof Oliwa miał minimalny udział w tej wygranej Calgary, grał krótko, 4.12 minut, a 2 min spędził na ławce kar.
   Wyniki: Buffalo - San Jose 2-1 Philadelphia - New Jersey 4-1, Tampa Bay - Toronto 4-4, Ottawa - St. Louis 3-1, Pittsburgh - Boston 3:6, Florida - Montreal 2-1, Minnesota - Los Angeles 1-3, Calgary - Atlanta 5-2, Colorado Avalanche - NY Islanders 1-1.
   NY Islanders i Calgary zajmują 3. miejsce w swoich dywizjach, Islanders jest 8. w Konferencji Wschodniej, Calgary 7. w Konferencji Zachodniej są zatem na pozycjach dających prawo gry w play off.