PolAndRock Festival 2018 (Woodstock): Po pierwszym dniu...

PolAndRock Festival 2018 (Woodstock): Po pierwszym dniu imprezy 130 przestępstw, większość to narkotyki

Zdjęcie autora materiału

Jakub Pikulik

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Lubuscy policjanci odnotowali do tej pory 130 przestępstw na PolAndRock Festivalu 2018.

Lubuscy policjanci odnotowali do tej pory 130 przestępstw na PolAndRock Festivalu 2018. ©Lubuska Policja

Po pierwszym dniu PolAndRock Festivalu 2018 policja odnotowała 130 przestępstw (to dane na godziną 5.00 rano). Zdecydowana większość z nich to przestępstwa narkotykowe.
Lubuscy policjanci odnotowali do tej pory 130 przestępstw na PolAndRock Festivalu 2018.

Lubuscy policjanci odnotowali do tej pory 130 przestępstw na PolAndRock Festivalu 2018. ©Lubuska Policja

- Odnotowaliśmy cztery najpoważniejsze przestępstwa narkotykowe. Zatrzymaliśmy 32-latka, który miał przy sobie 300 tabletek extasy. W ręce służb organizatora wpadł też 29-latek, który w busie przewoził narkotyki. Zatrzymaliśmy też jego czterech klientów. W nocy z czwartku na piątek zatrzymaliśmy młodego mężczyznę, który miał przy sobie podejrzany proszek. Policyjne urządzenia wskazały, że to dopalacze - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji. Czwarty zatrzymany mężczyzna miał przy sobie iście hurtową ilość tabletek extasy. Zabezpieczono przy nim 900 sztuk tego narkotyku.

Sonda

Czy Twoim zdaniem PolAndRock Festiwal 2018 powinien mieć status imprezy podwyższonego ryzyka?


- Narkotyki, a już na pewno dopalacze w połączeniu z osłabionym organizmem i upalną pogodą mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Pokazują to przykłady z terenu Polski. Dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby czuwać nad tym, aby te substancje nie przedostawały się na festiwalowe pole - mówi M. Maludy.

O to, żeby nie zażywać narkotyków i dopalaczy, wielokrotnie apelował też Jurek Owsiak. - Nie bierzcie tego gówna! To jest śmiertelnie niebezpieczne. Gońcie stąd wszystkich, którzy mają przy sobie to świństwo. Tutaj, na naszym polu, macie tu wszystko, co potrzebne do szczęścia. Płyny, jedzenie, napoje dla dorosłych z pewnych źródeł. To wszystko jest koncesjonowane i z pewnych źródeł - mówił z Dużej Sceny PolAndRock Festivalu Jurek Owsiak.

Zobacz też wideo: rzecznik lubuskich strażaków tłumaczy, dlaczego wóz strażacki nie wyjechał chłodzić tłumu


Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2018 (Przystanku Woodstock 2018) w Kostrzynie nad Odrą: PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2018): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

PolAndRock Festival. Zobacz nasz serwis specjalny:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo