PolAndRock Festival 2018 (Woodstock): według policji na polu...

PolAndRock Festival 2018 (Woodstock): według policji na polu jest 140 tys. osób. Jurek Owsiak twierdzi, że to zaniżone dane

Zdjęcie autora materiału

Jakub Pikulik

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Z danych policji wynika, że na festiwalowym polu w Kostrzynie jest około 140 tys. osób. - Liczba ludzi już dawno przestała być dla mnie najważniejsza. Powiem tylko, że jest nas tutaj dużo, dużo więcej. Na pewno jest kilkaset tysięcy osób - mówi Jurek Owsiak.
Policja odnotowała w sumie 460 przestępstw. - Nie mamy pobłażania dla dilerów i osób, które chcą tu sprzedawać narkotyki, dopalacze, czy inne zabronione i trujące substancje - mówi Jurek Owsiak. Przypomnijmy, do Kostrzyna nad Odrą przyjechało łączeni 1.541 policjantów.

Z informacji od uczestników festiwalu wiemy, że niemal całkowicie zapełniły się przygotowane przez miasto parkingi (było na nich 20 tys. miejsc), z kolei pociągami do Kostrzyna przyjechało około 55 tys. osób.

W czasie piątkowej konferencji prasowej Jurek Owsiak odniósł się też do sprawy wozu straży pożarnej, o który poprosili organizatorzy imprezy. - Jest upał, żar leje się z nieba. Chcieliśmy schłodzić rozgrzany tłum tak, jak to było w latach poprzednich. Tego wozu nam odmówiono. Zaproponowano natomiast kurtyny wodne, które sprawdzają się doskonale, ale na obrzeżach festiwalu, a nie na widowi, nie w tym tłumie. Ustawienie ich w tym miejscu to byłaby jakaś abstrakcja - mówi Jurek Owsiak. Dodał, że do Kostrzyna jedzie kolejny wóz, tym razem z OSP Żary. W czasie koncertów wozy będą stały po obu stronach sceny i będą wyjeżdżały, aby chłodzić publikę.

Zobacz też wideo: rzecznik lubuskich strażaków tłumaczy, dlaczego wóz strażacki nie wyjechał chłodzić tłumu


Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2018 (Przystanku Woodstock 2018) w Kostrzynie nad Odrą: PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2018): koncerty, zdjęcia, filmy, informacjePolAndRock Festival. Zobacz nasz serwis specjalny:
Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nawet gdyby 500 000 bylo

to to i tak niewielu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

............... w stosunku do 38 000 000. Niech sie chlopina ze szczescia w tylek i zloty melon kopie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ilosc osob

lk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Policja nie umie liczyć czy panu Owsiakowi troi się w oczach-polecam polac się woda lub wejśc do blota

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo