Polanski niczym "Lewy"

(JOT)
Niemcy. Bayern Monachium odniósł 20. zwycięstwo w tym sezonie ligowym. W Bremie rozgromił Werder 4:0. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski.

Polak, który grał 90 minut, podwyższył wynik na 3:0 głową, dobijając do siatki lob Thomasa Muellera. W ostatnich sekundach gry otrzymał podanie znów od Muellera i wślizgiem wtrącił piłkę do siatki. "Lewy" ma już 13 goli w lidze, jest trzeci, a prowadzi Alexander Meier (Eintracht) - 19.

Werder jest rewelacją rundy wiosennej, ale Bayern wygrał bez trudu, mimo braku Francka Ribery'ego, Arjena Robbena i Manuela Neuera. W bramce Bawarczyków stanął Jose Reina, debiutując w Bundeslidze (to pierwszy hiszpański golkiper w tej lidze). Wśród gospodarzy zabrakło najlepszego strzelca Franco Di Santo (12 goli). W drodze do Bremy goście musieli przystanąć, gdyż skończyło się im paliwo w autokarze.

W ślady Lewandowskiego poszedł Eugen Polanski, także strzelec dwóch goli w wygranym meczu swej drużyny z Hamburgerem 3:0. Pomocnik Hoffenheim najpierw trafił z karnego. Bramkarz Jaroslav Drobby faulował i otrzymał czerwoną kartkę, Polanski strzelił bramkę Rene Adlerowi. Drugie trafienie zaliczył strzałem z ok. 10 m. W tym sezonie zdobył 4 gole. Wynik ustalił Sebastian Rudy, syn dawnego piłkarza reprezentacji Polski Andrzeja Rudego.

Borussia bezbramkowo zremisowała w Dortmundzie z FC Koeln. Jakub Błaszczykowski grał od 61 minuty, wśród gości Paweł Olkowski zaliczył cały mecz, a Sławomir Peszko 83 minuty; nasza trójka nie wyróżniła się w tym meczu. Trzy spotkania w tej kolejce skończyły się identycznym wynikiem, w tym do przerwy - 4:0 (2:0).

Wyniki
Werder - Bayern 0:4 (0:2), Mueller 24, Alaba 45, Lewandowski 76 i 90; Bayer - Stuttgart 4:0 (2:0), Wendell 32, Drmic 36 i 59, Bellarabi 50; Borussia D. - Koeln 0:0; Augsburg - Mainz 0:2 (0:1), Okazaki 32, Koo 90; Hertha - Schalke 2:2 (1:1), Ben-Hatira 21, Haraguchi 82 - Sane 40, Matip 90; Hoffenheim - Hamburger 3:0 (1:0), Polanski 22 k. i 82, Rudy 88; Eintracht - Paderborn 4:0 (2:0), Meier 27, Stendera 42, Aigner 55, Valdez 82; Wolfsburg - Freiburg 3:0 (1:0), De Bruyne 19, Rodriguez 78 k., Arnold 84; Borussia M. - Hannover 2:0 (1:0), Hermann 43 i 75.