Polanski trafił do siatki, Borussia na końcu tabeli

(JOT)
Niemcy. Grad goli w Hoffenheim: gospodarze pokonali Hannover 4:3, a jednego gola dla nich strzelił Eugen Polanski (całe spotkanie i pierwsze trafienie w sezonie).

W Hannoverze ostatnie 6 minut zagrał Artur Sobiech i zdążył zaliczyć asystę. Z kolei dzięki koncertowi gry w drugiej połowie meczu Bayer (z Sebastianem Boenischem w składzie) rozgromił FC Koeln 5:1. Wśród gości pełne spotkanie zaliczył Paweł Olkowski, a w 57 minucie wszedł Sławomir Peszko.

Bayern zwyciężył dziesiąty raz w sezonie, jest jedyną drużyną bez porażki. Wygrana 1:0 w Berlinie nie była okazała. Gola strzałem z dystansu uzyskał Arjen Robben, jego koledzy, wraz Robertem Lewandowskim (pełny mecz), nie wykorzystywali kilku sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie Hertha nawet przeważała.

Borussia Dortmund przegrała ósmy raz, tym razem we Frankfurcie po wielkich błędach swej obrony 0:2 i sensacyjnie spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Jedną z bramek zdobył 31-letni Alexander Meier, który przewodzi strzelcom Bundesligi z ośmioma bramkami na koncie. Kontuzjowany Łukasz Piszczek w 37 minucie opuścił boisko.

Nie wrócił jeszcze do gry Jakub Błasz­czykowski. Trener Borussii Juergen Klopp powiedział: – Kuba potrzebuje trochę czasu, musimy go obserwować.

Schalke 04 podniosło się po klęsce 0:5 z Chelsea Lodnyn w Lidze Mis­trzów, pokonało Mainz 4:1 dzięki hat trickowi Klaasa-Jana Huntelaara.

Wyniki

Freiburg – Stuttgart 1:4 (1:1), Darida 42 – Harnik 31 i 76, Gruezo 52, Werner 68; Schalke – Mainz 4:1 (2:1), Huntelaar 9, 25 i 61, Burnetta 54 – Okazaki 44; Bayer – FC Koeln 5:1 (1:1), Bellarabi 26 i90, Cal­­-

ha­­no­glu 61, Drmic 79, 88 – Lehmann 4 k.; Augs­burg – Hamburger 3:1 (0:1), Halil Altintop 50, Bo­badilla 62, Verhaegh 70 k. – Van der Vaart 45; Hert­ha – Ba­yern 0:1 (0:1), Robben 27; Werder – Pa­derborn 4:0 (1:0), Junuzovic 10, Selke 48, Bartels 50, Ayci­cek 80; Hoffenheim – Hannover 4:3 (2:1), Schwe­g­ler 19, Volland 37, Polanski 32, Suele 63 – Stindl 43 i 86, Joselu 52; Wolfsburg – Borussia M. 1:0 (1:0), Knoche 12; Eintracht – Borussia D. 2:0 (1:0), Meier 5, Seferovic 78.

1. Bayern 13 33 32–3

2. Wolfsburg 13 26 25–12

3. Bayer 13 23 25–17

4. Augsburg 13 21 18–13

5. Borussia M. 13 20 16–10

6. Schalke 13 20 21–18

7. Hoffenheim 13 20 21–21

8. Hannover 13 19 13–18