Polfin zajął pozycję lidera

BK
Marek Kądziela jest najlepiej punktującym zawodnikiem UKS Polfin Ogrodzenia BIZ Oświęcim.
Cenne zwycięstwo odnieśli pingpongiści UKS Polfin Ogrodzenia Biz Oświęcim w Oleśnie, gdzie pokonali KSTS Agra MOSiR II Krosno 6-4. Po tej wygranej oświęcimska drużyna zajęła pozycję lidera.

II LIGA TENISA STOŁOWEGO. UKS Polfin Ogrodzenia Biz Oświęcim przywiózł komplet punktów z Olesna

- Nazwa drużyny z Olesna może trochę mylić, ale działacze tego klubu po przegranych barażach o wejście do II ligi postanowili przejąć drugą drużynę z Krosna do której dołączyli jeszcze zawodnicy: Konstanty Puszkariow, wcześniej gracz I-ligowego Krosna, Radosław Dudek z II-ligowego i Adam Kieroński z Tarnowa. Po tych wzmocnieniach jest to zespół uważany za jednego z faworytów tych rozgrywek i meczu z nami nie poniósł jeszcze porażki - mówi trener Polfinu Ryszard Sarna.

Pierwsze gry potwierdziły, że będzie to bardzo zacięte spotkanie. Na pierwszym stole Wacła Suchecki, mimo iż prowadził 2-0 w setach z Konstantym Puszkariowem, to jednak doświadczony przeciwnik przejął inicjatywę i wygrał 3-2. Na drugim stole pięciosetową walkę stoczył także Rafał Długaj, przegrywając ostatnią partię na przewagi.

W kolejnych grach świetnie zagrali Robert Świrk, pokonując Radosława Dudka 3-0 i Marek Kądziela, który w takim samym stosunku odniósł zwycięstwo nad Krzysztofem Furtakiem. W ten sposób przed deblami w meczu był remis 2-2.

Deble były również bardzo zacięte, chociaż wyniki tego nie wskazywały, bo na pierwszym stole Świrk z Długajem pokonali parę z Olesna Puszkariow - Kieroński 3-0, a drugim Suchecki z Kądzielą w takim samym stosunku ograli Dudka z Chmielewskim.

Świetny pojedynek stoczyli później Świrk z Puszkariowem. - Rywal naszego zawodnika wiele lat spędził na stołach w pierwszoligowych klubach i mimo, iż Robert też przecież jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem, nie mógł sobie poradzić w tym dniu z zawodnikiem z Olesna przegrywając tę grę 1-3 - opowiada szkoleniowiec Polfinu.

Do sukcesu przybliżył natomiast oświęcimian Kądziela na drugim stole, pokonując pewnie 3-0 Kierońskiego. Po przegranej Sucheckiego z Dudkiem było 5-4 dla Polfinu i o wszystkim miała rozstrzygnąć gra Długaja z Furtakiem - Emocje były ogromne. Rafał zwyciężył pierwszego seta 13-11, ale następne dwa przegrał w takim samym stosunku 6-11 i zawodnikowi gospodarzy dopingowanemu przez kibiców do szczęścia brakowało jednego seta. Rafał pokazał charakter, wygrywając czwartego seta 11-9. W piątym secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w końcówce to jednak znów nasz zawodnik lepiej opanował nerwy, zwyciężając 13-11 - cieszy się trener Sarna.

W ten sposób oświęcimianie wygrali to spotkanie 6-4. Szkoleniowiec Polfinu zadowolony jest, że zawodnicy w jego zespole udanie się uzupełniają, bo to może być jego atutem.

1. Polfin 7 12 49-21

2. Gorce 7 11 48-22

3. KSTS I 7 11 45-25

4. Spektrum I 6 10 43-17

5. KSTS Agra II 6 8 35-25

6. Kolping II 7 8 37-33

7. Łańcut 7 7 36-34

8. Płomień 7 5 35-35