Polflex mistrzem

DAR
Lepszym bilansem bezpośrednich spotkań z Paygertem Team zespół Polfleksu zdobył mistrzostwo III edycji Świątnickiej Ligi Halowej. W decydującym meczu z ubiegłorocznym mistrzem Pokemonami, po remisie 1-1, Polflex obronił pozycje lidera, którą zajmował już po drugiej kolejce.

Świątnicka Liga Halowa

Decydujący pojedynek wypadł w ostatnim meczu rozgrywek i był emocjonującym i efektownym zwieńczeniem toczonych od połowy grudnia rozgrywek. Po wcześniejszych zwycięstwach Sektoru A i Paygert Teamu, Polflex nie mógł tego meczu przegrać. Do przerwy prowadziły Pokemony, ale po przerwie "złoty" gol Ryszarda Kozła dał Polfleksowi mistrzostwo.
Rozgrywki w tej edycji były bardzo wyrównane, bowiem piąty w tabeli zespół Sami Swoi stracił do mistrza tylko 3 punkty. Trzeciemu w tabeli Sektorowi A na pocieszenie pozostaje fakt, że ograł zarówno Paygert Team jak i Polflex (jako jedyny zespół). Królem strzelców został Przemysław Gawor z 34 bramkami. Słowa uznania należą się organizatorowi turnieju Bogdanowi Thierowi za popularyzację piłki halowej w Świątnikach i okolicy oraz za sprawne przeprowadzenie rozgrywek wspólnie z Tomaszem Burdą.
Polflex występował w składzie: Marcin Wrona, Mateusz Kotaś, Piotr Chorobik, Michał Stypuła, Grzegorz Pietrzkiewicz, Ryszard Kozioł, Tomasz Goczał, Marcin Pawlak, Mariusz Kuć, Wacław Kłyś, Dariusz Chrobak.
Wyniki: Galaktikos - TramBar 8-3 Turcza 3, Piotr Kornio 2, P. Burda, Ł. Burda, K. Kornio - Mróz, Kamecki, Sarga; Paygert Team - Małopolanka 13-6 T. Burda 3, M. Sikora Sikora 3, S. Sikora 3, Ł. Dudek 2, M. Dudek, Muniak - Szymski 4, Grudzień, Jałocha; Drink Team - Błękit 8-6 Godula 3, Lasek 2, Bergel, Cebula, Kotaś - Szczurek 4, Paweł Kornio, Woźniak; Sami Swoi - Matrix 8-7 Gawor 6, Bobek 2 - Czort 2, Trojanowski 2, Sarga 2, Rudek; Bona - Milcar 3-0 walkower; Sektor A - Bomat 8-2 Tomana 2, D. Burda 2, Poznański 2, Tyński 2 - M. Matoga, J. Matoga; Polflex - Pokemony 1-1 Czeremuga - Kozioł; zaległy: TramBar - Milcar 11-8 M. Luzar 5, Mróz 3, Szczepaniak 2, Kamecki - Skubida 3, Marek 2, Przebinda, Bruzda, P. Luzar.