Policjanci pomogli uratować 4-latka. Chłopczyk zatruł się...

Policjanci pomogli uratować 4-latka. Chłopczyk zatruł się chlorem

Stanisław Śmierciak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Policjanci pomogli uratować 4-latka. Chłopczyk zatruł się chlorem

©Stanisław Śmierciak

W Limanowej policjanci pomogli w uratowaniu życia 4-letniego chłopca, który najprawdopodobniej zatruł się chlorem. Przebijając się przez zatłoczone ulice centrum miasta radiowozem z włączonymi sygnałami przetransportowali dziecko do szpitala. Wiozący je wcześniej ojciec nie miał szans na tak szybki przejazd. W chwili przyjęcia do szpitala lekarze oceniali stan tego czterolatka jako zagrażający życiu.
Policjanci pomogli uratować 4-latka. Chłopczyk zatruł się chlorem

©Stanisław Śmierciak

W centrum Limanowej przy radiowozie policjantów patrolujących ten rejon miasta nagle zatrzymał się samochód osobowy, a jego kierowca krzykiem zaczął prosić funkcjonariuszy o pomoc.

Okazało się, że roztrzęsiony mężczyzna usiłuje zawieść do szpitala swego czteroletniego synka, który najprawdopodobniej zatruł się chlorem.

Niestety szybki przejazd uniemożliwiały mu korki, bo trasa przez centrum Limanowej prowadząca w kierunku lecznicy to zarazem bardzo ruchliwa droga krajowa nr 28, a trwał właśnie popołudniowy szczyt komunikacyjny (było około godz. 17).

Funkcjonariusze, widząc stan chłopczyka, natychmiast zabrali go wraz z matką do swojego radiowóz i z włączywszy sygnały świetlne oraz dźwiękowe ruszyli w kierunku szpitala.

- Funkcjonariusze dotarli tam bardzo szybko. Nieporównanie szybciej niż byłby w stanie dojechać tam swoim samochodem ojciec dziecka. - relacjonuje młodsza aspirant Joanna Mól, rzeczniczka prasowa Powiatowej Komendy Policji w Limanowej.

W chwili przyjmowania do szpitala lekarze oceniali stan małego pacjenta jako zagrażający jego życiu.

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szkoda

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Szkoda, że jak by nie daj Boże dzieciak zszedł w radiowozie to by jutro prokurator policjantom zarzuty stawiał/

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
On

lemur (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Znowu ,, analfabeta" dorwał się do klawiatury ? ,,do swojego radiowóz i z włączywszy sygnały....." autor nie kalecz jęz. polskiego . ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lemur patrz na siebie jak pisałeś wcześniej

Anty lemur (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

C.pie limanowioku przecież uczył się od ciebie polskiej pisowni. Ty jesteś w tym mistrzem. A komentarz to najlepiej o tej treści co napisałeś powinieneś wysłać sobie. A tak po drugie to wreszcie...rozwiń całość

C.pie limanowioku przecież uczył się od ciebie polskiej pisowni. Ty jesteś w tym mistrzem. A komentarz to najlepiej o tej treści co napisałeś powinieneś wysłać sobie. A tak po drugie to wreszcie limanowioku komentujesz swoje strony. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo