Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjant i jego biuro

MADE
Pod koniec tego roku, według planów Komendy Głównej Policji, pilotażowo miał zostać wprowadzony specjalny komputerowy system pozwalający policjantom będącym na miejscu kolizji lub wypadku wydrukowanie odpowiednich dokumentów, a następnie wręczenie ich zainteresowanym i wysłanie w wersji cyfrowej bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej. Miało to nie tylko ograniczyć czas pracy za biurkiem policjantów, ale przede wszystkim przyspieszyć obieg informacji, uniemożliwiając oszustom wyłudzanie odszkodowań za sfingowane "stłuczki".

Nowe radiowozy przeciw oszustom ubezpieczeniowym

   (INF. WŁ.) 32 radiowozy - ople astry kombi trafiły do wszystkich komend powiatowych w Małopolsce. Kupione przez komendanta wojewódzkiego pojazdy ma wykorzystywać policyjne pogotowie wypadkowe, a docelowo już za kilka miesięcy w autach tych zostaną zamontowane laptopy i drukarki, co umożliwi sporządzanie powypadkowych protokołów na miejscu zdarzenia i błyskawiczne ich przesłanie ubezpieczycielom.
   Jak się dowiadujemy, system jest nadal przygotowywany, aczkolwiek z kilkumiesięcznym opóźnieniem. W styczniu ma zostać wprowadzony w Lublinie i Szczecinie, a potem w kilku województwach. Także małopolskim, gdzie na jego potrzeby kupiono już 32 oznakowane radiowozy.
   - Auta typu kombi, aby było dużo miejsca na schowanie specjalnych pachołków czy blokad niezbędnych w czasie likwidacji zdarzeń drogowych, są już wykorzystywane, a docelowo mają zostać wyposażone w komputerowe oprzyrządowanie - mówi podinspektor Bogdan Żurek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. - Radiowozy zostały przekazane wszystkim komendom powiatowym z wyjątkiem komendy miejskiej w Krakowie, gdzie trafiło niedawno 100 nowych aut. Dwa takie pojazdy dostali także funkcjonariusze z komisariatu autostradowego w Balicach.
   Załogi pogotowia wypadkowego w Małopolsce są już wyposażone w aparaty cyfrowe, rejestrując na miejscu stan pojazdów uczestniczących w wypadku lub kolizji. Gdy system przygotowywany przez KGP i ubezpieczycieli ruszy, zdaniem funkcjonariuszy realne jest wreszcie zahamowanie stale rosnącej liczby wyłudzeń komunikacyjnych, które obecnie stanowią prawie jedną trzecią wypłacanych odszkodowań.
    (MADE)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski