Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Krakowska. Czekają dobre studia i praca

(M)
Absolwentki Wydziału Inżynierii Środowiska z dyplomem PK bez obaw mogą wkroczyć na rynek pracy
Absolwentki Wydziału Inżynierii Środowiska z dyplomem PK bez obaw mogą wkroczyć na rynek pracy Fot. Jan Zych
Kształcenie. Rynek pracy pilnie potrzebuje inżynierów, dlatego warto wybrać uczelnię techniczną. Trwa rekrutacja na Politechnikę Krakowską.

Zapotrzebowanie na specjalistów z technicznym wykształceniem jest bardzo duże. Potwierdzają to najnowsze badania losów absolwentów PK - większość (60 proc.) badanych magistrów inżynierów z rocznika 2015 miała pracę jeszcze przed dyplomem, kolejne blisko 30 procent pracowało w 3 miesiące po obronie. To m.in. efekt wysokiego poziomu kształcenia na PK.

Uczelnia oferuje nowoczesne kierunki studiów inżynierskich o kluczowym znaczeniu dla gospodarki, znakomitych wykładowców, a ponadto przyjazne dla studentów domy studenckie, ośrodki kultury i sportu, atrakcyjne stypendia. - Dajemy studentom wiedzę i umiejętności, ale oferujemy także możliwości zdobywa praktycznych umiejętności na stażach, praktykach, warsztatach w firmach współpracujących z uczelnią - podkreśla prorektor PK do spraw studenckich prof. Leszek Mikulski.

- Kształcąc technicznie nie zapominamy o umiejętnościach miękkich, niezbędnych dla nowoczesnego inżyniera. Mamy w programach studiów przedmioty z zakresu ekonomii, psychologii, socjologii, oferujemy także liczne bezpłatne szkolenia np. kreatywnego myślenia, współpracy w zespole, negocjacji, planowania ścieżki zawodowej, zarządzania czasem, komunikacji, a nawet savoir vivre’u. Dlatego nasz absolwent jest dobrze przygotowany do wejścia na rynek pracy.

Oferta studiów na PK jest szeroka. To 24 kierunki studiów stacjonarnych I stopnia na 7 wydziałach uczelni. Bogate zainteresowania naukowe pracowników PK mają odzwierciedlenie w atrakcyjnych programach kształcenia. W trosce o wysoki poziom edukacji na Politechnice wdrożono nowoczesny system zapewniania jakości kształcenia - programy studiów i efekty kształcenia są stale monitorowane, przez system hospitacji i ankiet studenckie oceniana jest pracę nauczycieli prowadzących zajęcia, monitorowana jest także jakość prac i egzaminów dyplomowych czy organizacja i przebieg praktyk studenckich.

Rekrutacja na nowy rok na PK trwa, odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza na stronie internetowej uczelni (www.pk.edu.pl). Tam też można znaleźć wykaz i wzory wszelkich potrzebnych dokumentów. Jako pierwsi rejestrowali się kandydaci na kierunki architektura oraz architektura krajobrazu na Wydziale Architektury, którzy mają już za sobą egzaminy wstępne. Tegoroczni maturzyści już mogą się rejestrować, muszą tylko pamiętać, że po otrzymaniu świadectw dojrzałości wyniki z matur uzupełniają samodzielnie w formularzu rejestracyjnym. Pierwsza tura rekrutacji trwa do 11 lipca, tylko na kierunek inżynieria wzornictwa przemysłowego, gdzie odbywa się egzamin wstępny, rejestracja kończy się wcześniej - już 6 lipca.

Latem można się rejestrować na 24 kierunki studiów stacjonarnych I stopnia (ponad 3,2 tys. miejsc) oraz 8 kierunków niestacjonarnych, a także na studia II stopnia. W sumie na kandydatów czeka w letniej rekrutacji 5,5 tys. miejsc.

Kierunki studiów stacjonarnych

Architektura, architektura krajobrazu, automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo (w j. polskim i angielskim), chemia budowlana, elektrotechnika, energetyka, fizyka techniczna, gospodarka przestrzenna, informatyka, informatyka stosowana, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria biomedyczna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, inżynieria wzornictwa przemysłowego, matematyka, mechanika i budowa maszyn (w j. polskim i angielskim), nanotechnologie i nanomateriały, technologia chemiczna, transport, iinżynieria produkcji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski