Polki na piątym

PSZaktualizowano
SPORTY SIŁOWE. Zawodniczki TKKF Azory jako reprezentantki Polski wzięły udział w XX mistrzostwach świata w wyciskaniu na ławeczce rozegranych w miejscowości Hamm w Luksemburgu.

Wśród pięciu startujących tam Polek duży sukces odniosła Justyna Kozdryk z klubu Kraska Jasień, która w kategorii 48 kg wycisnęła 127,5 kg i ustanowiła nowy rekord Europy seniorek. Występująca w kategorii 60 kg Jadwiga Radwańska z Krakowa wycisnęła 105 kg i zajęła piąte miejsce. Startująca w kat. 75 kg Malwina Madejewska uzyskała 82,5 kg i była ósma. W kategorii 82,5 kg Dorota Szczepanik wycisnęła 137,5 kg i zajęła trzecie miejsce. W kat. 90 kg walczyła Katarzyna Owsianka, która uzyskała 115 kg, co dało jej czwarte miejsce. W sumie drużynowo reprezentantki Polski zajęły piąte miejsce na 17 krajów. Na podium stanęły ekipy Rosji (I miejsce), Niemiec (II miejsce) i Francji (III miejsce). W kategorii najlepszy zawodnik zwyciężyła natomiast Justyna Kozdryk (176,05 pkt. Wilksa), druga była Japonka Kaori Nagaya (159,70 pkt. Wilksa), a trzecia Rosjanka Larisa Kotkowa (155,41 pkt. Wilksa). Wśród panów nie startował żaden z zawodników TKKF Azory, mimo to Polacy zajęli drużynowo trzecie miejsce za Finlandią i Stanami Zjednoczonymi. Obecnie zawodniczki z Krakowa Dorota Szczepanik i Jadwiga Radwańska przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 6-8 sierpnia w miejscowości Frydek Mistek w Czechach.