Polki odbiły się od ściany

Leszek Jaźwiecki
Piłka ręczna. Polki wysoko uległy wczoraj Holenderkom i rozgrywki w grupie B mistrzostw świata w Danii zakończyły na 3. miejscu. Teraz przed nimi 1/8 finału.

Polska - Holandia 20:31 (9:14)

Polska: Gawlik, Wysokińska - Kobylińska 1, Stachowska, Niedźwiedź 5, Gadzina, Kocela 1, Kudłacz-Gloc 2, Pielesz 2, Zych 1, Łabuda, Zalewska 1, Sądej, Repelewska, Kulwińska 2, Achruk 5.

Nasze reprezentantki rozpoczęły to spotkanie od prowadzenia 1:0, ale na ich drugą bramkę trzeba było czekać blisko 9 minut. Polki odbijały się od holenderskiej ściany, a kiedy udało się ją już sforsować, to na drodze stawała świetnie broniąca Tess Wester. Nie miały natomiast problemu ze zdobywaniem bramek Holenderki. Po 25 minutach prowadziły 12:7.

- Gramy u siebie, gramy u siebie! - mobilizowali naszą drużynę kibice w hali w Naestved i po chwili biało-czerwone zdołały odrobić dwie bramki (12:9 dla Holandii). Pierwszą połowę kończyły jednak przegrywając różnicą pięciu goli. Trener Kim Rasmussen musiał w przerwie coś wymyślić, aby poprawić skuteczność naszego zespołu.

Do tej pory drugie połowy były lepsze w wykonaniu polskich szczypiornistek. Wczoraj było jednak inaczej...

W innym meczu grupy B: Chiny - Angola 29:32; mecz Szwecja - Kuba skończył się po zamknięciu numeru.