Połowiczne mistrzostwa

Juniorzy młodsi mieli do pokonania 3 okrążenia o łącznej długości 63 km. W tej kategorii tytuł mistrzowski będzie przyznany na odmiennych zasadach, ponieważ wielu zawodników w tym samym czasie uczestniczyło w wyścigu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwszy na mecie zameldował się Rafał Makowski z Grupy Kolarskiej Gliwice. Za nim znaleźli się Piotr Staśko (WLKS Krakus Arge) i Adam Pierzga (Koltech Racibórz). Miejsce 4. wywalczył Janusz Polak z kęckiego Sokoła, który na trasie znalazł się w czwórce uciekinierów. Jego kolega klubowy Kamil Bączek był 8.

W Osieku

W Osieku (gmina Kęty) odbył się wyścig kolarski o tytuł Mistrza Małopolski, zorganizowany przez KKS Sokół Kęty oraz wójtów gmin Osiek i Polanka Wielka.
 - Tytułu mistrzowskiego nie przyznano też w kategorii kobiet, które ścigały się na trasie o długości 21 km. Swój udział w wyścigu zgłosiło co prawda 6 zawodniczek, lecz trzy z nich spóźniły się na start. W efekcie trzy pierwsze miejsca zajęły reprezentantki Sokoła. Pierwsza była Joanna Gruca, druga - Iwona Honkisz, a trzecia - Beata Honkisz - mówi opiekun kęckich kolarzy Piotr Karkoszka.
 W grupie seniorów wystartowało 34 kolarzy; dość dużo, jeżeli wziąć pod uwagę, że w tym samym czasie zorganizowano prestiżowy wyścig w Raciborzu. Mieli oni do pokonania dystans 126 km. Dotkliwy upał dał się jednak we znaki i wielu zawodników zeszło z trasy przed ostatnim okrążeniem. Zwyciężył Sławomir Kohut (Penna Miche), przed Tomaszem Leśniakiem (Mikomax Łódź) i Krystianem Luzakiem (Flota Gdynia). Także w tej kategorii nie przyznano tytułu Mistrza Małopolski, ponieważ do mety dojechał tylko jeden z zawodników małopolskiego klubu - Łukasz Kyrcz z AKS Cracovia.
 Wyścig w kategorii juniorów, którzy ścigali się na dystansie 126 km, dodatkowo punktowany był w challange’u Polskiego Związku Kolarskiego. Wystartowało 73 zawodników. Pierwszy na mecie był Szymon Wasiak (Winiary Kalisz). Srebrny medal i jednocześnie tytuł Mistrza Małopolski wywalczył Tomasz Dudziak z AKS Cracovia. Trzeci był Grzegorz Putek z Górnika Wałbrzych.
 W kategorii młodzików natomiast, którzy ścigali się na trasie o długości 21 km, zwyciężył Michał Leśniewicz (UKS Gliwice), przed Mateuszem Huzarskim (Ślęża Sobótka) i Kamilem Ceglarkiem (UKS Pajęczno). W klasyfikacji o tytuł Mistrza Małopolski najlepszy okazał się Kamil Czechowski (Sokół Kęty). Drugie miejsce zajął Marcin Jodłowski (UKS Podolsze), a trzecie Michał Bardo (WLKS Krakus Arge).
 Wakacje to szczyt kolarskiego sezonu. Dlatego też kolarze Sokoła Kęty praktycznie co tydzień biorą udział w wyścigach. Do wyścigu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w Złotym Potoku, zakwalifikowało się 3 zawodników Victorii Kozy, którzy na co dzień trenują razem z Sokołem. Spośród nich Wojciech Kućka był 14. Pozostali: Krzysztof Honkisz i Szczepan Wolny zajęli punktowane miejsca.
 Dzień później niektórzy z reprezentantów Sokoła startowali w kryterium zorganizowanym w Rudzie Śląskiej. W kategorii niestowarzyszonych zwyciężył tam Adrian Honkisz. Tydzień wcześniej natomiast w wyścigu, który odbył się w Pajęcznie w kategorii kobiet zwyciężyła Iwona Honkisz. Wśród juniorów młodszych 5. miejsce zajął reprezentant Victorii Kozy Szczepan Wolny.