Polska przegrała z Rumunią w eliminacjach mistrzostw Europy

PK
Polskapress
Po przegranej u siebie z Serbią, kolejna porażka biało-czerwonych piłkarzy ręcznych. W eliminacjach mistrzostw Europy 2018 polskich szczypiornistów 28:23 pokonała tym razem Rumunia. Polacy z zerowym dorobkiem zamykają tabelę grupy 2. Kolejne mecze na wiosnę. Na szczęście.

Rumunia – Polska 28:23 (11:9)

Polska: Szmal (1-44 min, 6 obron), Wyszomirski (44-60 min, 2 obrony) - Jachlewski 2 - Bielecki 5 (2), T. Gębala 2 - Jurkiewicz 3, Łyżwa, Gie-rak - Lijewski 3, Przybylski 1 - Paczkowski 2, Daszek 1 (1) - Syprzak 1, Daćko 2, Kus 1 (1), M. Gębala.

Rumunia: Popescu (1-60 min, 15 obron), Irimus (na jednego karnego, 0 obron) - Cintec 3, Criciotoiu 4, Csepreghi 5, Fenici, Ghionea 1, La-zar, Mocanu 5, Pavel 3, Ramba 5, Rotaru 1, Sadoveac 1, Stamate.

Karne. Rumunia: 0. Polska: 4/5 (rzut Bieleckiego obronił Popescu).
Kary. Rumunia: 10 minut (Lazar 4, Rotaru, Pavel, Ramba po 2). Polska: 8 minut (Lijewski, Jurkiewicz, M. Gębala, Kus po 2).
Sędziowali: Kursad Erdogan i Ibrahim Özdeniz (Turcja). Widzów: 3000.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:7, 9:7, 9:8, 11:8, 11:9- 11:10, 12:10, 12:11, 13:11, 13:14, 16:14, 16:15, 17:15, 17:16, 20:16, 20:18, 22:18, 22:19, 24:19, 24:22, 25:22, 25:23, 28:23.

Polacy w pierwszym meczu przegrali u siebie z Serbią 32:37. Przegrana w Klużu utrudnia ich sytuację, ale nie przekreśla szans, nawet na wygranie grupy. Na szczęście kolejne mecze biało-czerwoni będą rozgrywali dopiero w maju. Wkrótce wróci do gry kontuzjowany Michał Jurecki, którego brak jest bardzo widoczny, a mocno eksploatowani w tym roku, choćby na igrzyskach olimpijskich podstawowi zawodnicy, być może będą w lepszej formie. Ale widać, że przed trenerem Tałantem Dujszebajewem ogrom pracy.

Pierwsza połowa meczu w Klużu to dobra gra obronna Rumunów i obu bramkarzy, Sławomira Szmala i przede wszystkim Mihaia Popescu. Golkiper Rumunów w pierwszych 30 minutach miał aż 47 procent skuteczności, wybronił kilka sytuacji sam na sam z naszymi zawodnikami i karnego.

Po zmianie stron Polacy zaczęli solidniej grać w obronie, co w 39 minucie, po golu Mateusza Jachlewskiego, dało im prowadzenie 14:13. Ale tylko chwilowe. W 47 minucie gospodarze, których defensywa przez cały mecz prezentowała się solidniej, wygrywali 20:16, nasz zespół kilka razy w końcówce zmniejszał straty do dwóch bramek, ale proste straty w ataku dały Rumunom okazje do rzutów do pustej bramki.

W innym meczu grupy 2: Serbia - Białoruś 27:36 (13:20).

1. Rumunia 2 4 54-46
2. Białoruś 2 2 59-53
3. Serbia 2 2 64-68
4. Polska 2 0 55-65

W następnej kolejce, 3-4.05.2017: Białoruś - Polska, Rumunia - Serbia.

Handball Echo Dnia

Materiał oryginalny: Polska przegrała z Rumunią w eliminacjach mistrzostw Europy - Echo Dnia Świętokrzyskie