Polska - Węgry wynik na żywo. Remis w szalonym meczu eliminacji mistrzostw świata w Budapeszcie 26.03 2021

Krzysztof Kawa
Polska gra z Węgrami pokładając nadzieje w Robercie Lewandowskim
Polska gra z Węgrami pokładając nadzieje w Robercie Lewandowskim Szymon Starnawski
Polska - Węgry 3:3. Polscy piłkarze rozpoczęli eliminacje mistrzostw świata szalonym meczem w Budapeszcie. To był debiut w roli selekcjonera Paulo Sousy i początek drogi Biało-Czerwonych na turniej w Katarze w 2022 roku. Polska gra w grupie z 1. z Węgrami, Anglią, Albanią, Andorą i San Marino. - Pozostał niedosyt, ale remis możemy uznać jako coś cennego, bo było już naprawdę źle - skomentował Kamil Jóźwiak, który wraz z Krzysztofem Piątkiem poderwał Polaków do walki przy stanie 0:2. Po stracie trzeciej bramki remis uratował Robert Lewandowski. U nas relacja i wynik na żywo.

Polska - Węgry wynik na żywo. Transmisja online 25.03

Mecz Węgry - Polska, zakończony wynikiem 3:3, to pierwsze spotkanie naszej drużyny z trzech zaplanowanych na marzec. Po starcie w czwartek kadra zagra w niedzielę o punkty z Andorą w Warszawie (stadion Legii), a następnie Anglią na Wembley w Londynie.

Przez godzinę na Puskas Arenie Polacy grali źle. Stracili dwa gole i byli bliscy porażki. Odmiana nastąpiła po tym, jak Paulo Sousa porzucił eksperymenty i wprowadził na boisko piłkarzy, którzy do tej pory stanowili o sile naszej kadry. Czy więc Polacy zdobyli jeden punkt, czy raczej dwa stracili? Zapewne będą wśród nas zwolennicy zarówno pierwszej, jak i drugiej tezy. Na pewno Biało-Czerwoni nie zasłużyli na wygraną, więc tę skromną zdobycz należy szanować.

- Szkoda trzeciej straconej bramki. Gdyby nie ona, myślę, że byśmy wygrali. Przyjechaliśmy po trzy punkty, więc uznaję, że straciliśmy dwa - powiedział Krzysztof Piątek, który zdobył pierwszego gola dla Polski minutę po wejściu na boisko.

Dla mnie ten eksperyment nie zdał egzaminu - komentował na gorąco w TVP Sport Michał Żewłakow. - Byliśmy na początku zrozpaczeni. Pytanie, na ile wyjściowy skład był trafiony - dodał gospodarz studia Jacek Laskowski.

W innych meczach grupy 1. eliminacji MŚ Anglia pokonała San Marino 5:0, natomiast Albania na wyjeździe Andorę 1:0. Pierwszym liderem tabeli jest Anglia, 3 punkty ma także Albania, a za tymi drużynami Polska i Węgry - po 1 punkcie.

Węgry - Polska 3:3 (1:0)
Bramki: Sallai 6, Szalai 52, Orban 78 - Piątek 60, Jóźwiak 61, Lewandowski 83.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Michał Helik (58. Kamil Glik), Jan Bednarek - Sebastian Szymański (59. Kamil Jóźwiak), Jakub Moder (59. Krzysztof Piątek), Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Reca (79. Maciej Rybus) - Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik (84. Kamil Grosicki) - Robert Lewandowski.
Węgry: Péter Gulácsi - Gergő Lovrencsics (66 Loïc Négo), Attila Fiola, Willi Orbán, Attila Szalai, Szilveszter Hangya (66 Ádám Lang) - László Kleinheisler, Ádám Nagy, Zsolt Kalmár (81 Dávid Sigér) - Roland Sallai (72 Kevin Varga), Ádám Szalai.

II połowa
90+4 min Polakom zabrakło już czasu, by wykorzystać fakt gry w przewadze.
90+3 min Fiola dostaje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Minuta do końca meczu.
86. min Szalai ukarany żółtą kartką.
84. min Grosicki zastępuje Milika.
83. min 3:3 Co za mecz! Wyrównuje Lewandowski po podaniu Bereszyńskiego. Kapitan kadry zwiódł obrońcę i huknął pod poprzeczkę.

64. gol "Lewego" dla reprezentacji, ma tyle samo bramek, co Neymar dla Brazylii.

78. min 3:2 Gol Orbana i Polacy znów muszą odrabiać straty. Willi Orban to węgierski piłkarz polsko-niemieckiego pochodzenia z RB Lipsk grający na pozycji obrońcy. To on z bliska wepchnął piłkę do bramki Szczęsnego.
73. min Żółta kartka dla Langa za brutalny faul na Lewandowskim.
62. min To były bombowe zmiany Sousy. Dwaj rezerwowi całkowicie odmienili wynik meczu, a trzeba pamiętać, że także wejście trzeciego z rezerwowych, czyli Glika wprowadziło większy spokój w poczynania obrony. A komentatorów na Twitterze, którzy już pogrzebali żywcem portugalskiego szkoleniowca, przytkało na dłuższą chwilę...
61. min 2:2 A za chwilę Jóźwiak wyrównuje stan meczu! Asysta Zielińskiego.
60. min 2:1 I natychmiast po wejściu Piątek strzela gola! Asysta Krychowiaka.
58. min Na ratunek Glik... Zmiana za Helika. Ponadto wchodzi były piłkarz Cracovii Piątek, czyli trzeci napastnik (za Modera) oraz Jóźwiak za Szymańskiego.
52. min 2:0 Napór Węgrów przynosi im drugą bramkę, tym razem autorstwa Szalaia. Nieudana próba wyjścia gości z kontratakiem, piłka wróciła w pole karne, a tam uprzedził Helika napastnik gospodarzy.
49. min Żółta kartka dla Bereszyńskiego.
46. min Zaczęli Polacy, ale szybko stracili piłkę.

Sytuacja w tabeli grupy 1. eliminacji MŚ po 45 minutach. Na prowadzeniu Anglia, która prowadzi z San Marino 3:0, na drugim miejscu ex aequo Węgry oraz Albania, także wygrywająca 1:0, tyle że w Andorze.

I połowa
45. min Sousa stara się zmobilizować polski zespół, ale na razie Węgrzy w pełni kontrolują ten mecz. Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu Biało-Czerwonych, którzy jeszcze nie czują się zbyt dobrze w nowym ustawieniu 3-5-2. Może po przerwie będzie lepiej.
43. min Lewandowski pada w polu karnym uderzony w tył głowy przez Orbana, ale sędzia nie reaguje.
41. min Dobre podanie Modera do Zielińskiego, ale zablokowany strzał pomocnika Napoli. Pierwsza próba Polaków uderzenia zza pola karnego.
36. min Dobre zgranie głową w polu karnym przez Helika, ale piłka nie dotarła do Bednarka.
34. min Żółta kartka dla Helika po bardzo ostrym wejściu od tyłu w nogi rywala (na środku boiska). Potknięcie się Recy po rzucie wolnym Węgrów o mało nie kosztowało nas stratę gola. Podawał na piąty metr Lovrencsics.
33. min Ofensywne wejście Recy wniosło nieco ożywienia do gry Polaków, ale zagrożenia węgierskiej bramki nie bylł.
30. min Niebezpieczna, ale szczęśliwa interwencja głową Szczęsnego poza polem karnym.
24. min W odbywającym się równolegle innym meczu grupy I: Anglia - San Marino, gospodarze prowadzą 2:0.
19. min Duże problemy Polaków w ataku pozycyjnym, tymczasem akcja Węgrów zakończona celnym strzałem Lovrencisca.
Są już pierwsze komentarze na Twitterze do debiutu Paulo Sousy w roli selekcjonera.

15. min Rzut wolny dla gości bez efektów.
8. min Żółta kartka dla Fioli.
6. min 1:0 Węgrzy obejmują prowadzenie. Podanie prostopadłe Fioli, strzelcem gola Sallai, spóźniony do rywala Bednarek. Szczęsny, który w bramce reprezentacji stoi po raz 50., też mógł zachować się nieco lepiej.
4. min Na razie mało dobrych podań, za to sporo fauli. Sędziowie nie mają możliwości korzystania z systemu VAR.
1. min Mecz zaczął się od... ręki Milika na środku boiska.

Debiut byłego piłkarza Cracovii

W wyjściowym składzie znalazł się Michał Helik, były kapitan Cracovii, obecnie obrońca Barnsley. To wręcz sensacyjne rozwiązanie i bardzo odważna decyzja debiutującego selekcjonera Paulo Sousy, gdyż debiutujący w kadrze Helik gra kosztem Kamila Glika.

- To dla niego nowa sytuacja, że nie będzie grał w meczu reprezentacji. Dostał informację, że skład jest przygotowywany pod zespół rywala i zacznie mecz na ławce - skomentował Sławomir Peszko z Wieczystej Kraków. - Dziwi mnie to. Tak zaryzykować w pierwszym meczu? Glik był ostoją. To odważna decyzja, ale pozostaje zaufać trenerowi. Widział go cały tydzień. Bądźmy dobrej myśli (cytat za Radiem Zet).

Rezerwowi
Polska: Łukasz Fabiański (B), Łukasz Skorupski (B), Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Kacper Kozłowski, Krzysztof Piątek, Kamil Piątkowski, Przemysław Płacheta i Maciej Rybus.
Węgry: Dibusz (B), Toth (B), Botka, Cseri, Gazdag, Lang, Nego, Nikolić, Schafer, Siger, K. Varga, R. Varga.

Mecz Węgry - Polska w eliminacjach MŚ Katar 2022 poprowadzi sędzia Felix Brych z Niemiec.

Naszym najgroźniejszym rywalem w grupie są Anglicy. Nie można jednak również lekceważyć Węgrów, z którymi zmierzymy się ma inaugurację w Budapeszcie, a także Albańczyków. Mecze z Andorą i San Marino powinny być popisami strzeleckimi nie tylko Roberta Lewandowskiego.

Paulo Sousa przestawił system gry reprezentacji na ustawienie z trzema obrońcami. Chory na koronawirusa Mateusz Klich został w Warszawie. W pierwszym składzie zastąpił go Jakub Moder.

W 27-osobowej kadrze Paulo Sousy na mecze z Węgrami (25.03), Andorą (28.03) oraz Anglią (31.03) znalazło się siedmiu zawodników, którzy jak dotąd nie rozegrali jeszcze ani minuty w pierwszej reprezentacji Polski.

Kiedy mecz Węgry - Polska? Gdzie obejrzeć

Mecz reprezentacji Polski z Węgrami rozpocznie się w czwartek 25 marca o godzinie 20:45 na Puskas Arenie w Budapeszcie. Transmisję będzie można oglądać w TVP 1 i TVP Sport, a także w internecie na sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

Transmisja meczu Węgry - Polska w telewizji:
Mecz Węgry - Polska pokażą na żywo kanały TVP 1 i TVP Sport. Przedmeczowe studio w TVP Sport od godziny 18:30, w Polsacie Sport od 19:00, a w TVP 1 od 20:30. Początek meczu o godzinie 20:45.

Na antenie TVP mecz skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Studio poprowadzi Jacek Kurowski, a gośćmi będą Marcin Żewłakow, Michał Listkiewicz i Marek Szkolnikowski. Analizą meczu zajmie się Rafał Ulatowski.

Polsat Sport premierę (retransmisję) meczu zaplanował na godzinę 0:00.