Polski Cukier zagra o mistrzostwo

(JEC)
Młoda liga siatkarek. W szóstej, ostatniej kolejce rundy zasadniczej Polski Cukier Muszynianka pokonał rywalki z Dąbrowy Górniczej i awansował do gry o medale mistrzostw Polski.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą 3:2 (23:25, 19:25, 25:12, 25:12, 15:5)

Polski Cukier: Konieczny, Szczygieł, Bogacka, Lechowicz, Wańczyk, Szwala, Pasiut (libero) oraz Csorich, Tokarczyk.
Tauron Banimex: Krzeszewska, Wydmańska, Wylężak, Borowiecka, Sochacka, Lach, Wysocka (libero) oraz Ślęzak, Piątek, Zych, Kaszuba, Tysler.

Dla podopiecznych Janusza Pasiuta było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej Młodej Ligi i bardzo ważne, bowiem od jego wyniku zależał układ w tabeli.

Młode siatkarki Polskiego Cukru rozpoczęły spotkanie znakomicie i po szybkich atakach prowadziły już 8:2. Wydawało się, że set i spotkanie szybko się zakończy. Tymczasem rywalki zebrały siły odrabiając straty i wygrywając dwie pierwsze części meczu.

Od trzeciego seta miejscowe zaczęły grać skuteczniej pokonując rywalki 3:2. Początek rozgrywek o mistrzostwo Młodej Ligi (o miejsca 1-6) już od 10 stycznia przyszłego roku. Rywalkami zespołu z naszego regionu będzie m.in Chemik, Atom i Legionovia.