Polski Rejtan w Unii

Polski Rejtan w Unii

Elżbieta Cegła

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Laureatem nagrody Labor Mobilis został podsekretarz stanu w resorcie pracy Radosław Mleczko
1/2
przejdź do galerii

Laureatem nagrody Labor Mobilis został podsekretarz stanu w resorcie pracy Radosław Mleczko ©Anna Kaczmarz

Nagroda. Labor Mobilis 2014 dla Radosława Mleczki, podsekretarza stanu w resorcie pracy
Radosław Mleczko - podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Polskie Forum HR i przedsiębiorca Sebastian Filipek-Kaźmierczak zostali nominowani do nagrody honorowej Labor Mobilis 2014. Statuetkę otrzymał Radosław Mleczko "za skuteczne położenie się Rejtanem w obronie swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej i setek tysięcy polskich miejsc pracy".

U podstaw wyróżnienia Labor Mobilis leży idea docenienia osób zasłużonych w popularyzacji i ułatwianiu Polakom legalnej pracy w Unii Europejskiej. Nagrodę ustanowiono w 2013 r. i wręczono po raz pierwszy podczas I Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, jaki odbył się w kwietniu ub.r. w Krakowie.

Wtedy jej laureatką została eurodeputowana Danuta Jazłowiecka, członkini Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego, posłanka-sprawozdawca unijnej dyrektywy wdrożeniowej w sprawie delegowania pracowników za granicę, która 16 kwietnia zostanie poddana głosowaniu w Parlamencie Europejskim.

Polska jest szczególnie zainteresowana dobrymi rozwiązaniami, bowiem jesteśmy europejskim liderem w świadczeniu usług, przede wszystkim budowlanych oraz opiekuńczych. Dzięki zaangażowaniu europosłanek - Danuty Jazłowieckiej i Małgorzaty Handzlik oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy Radosława Mleczki udało się usunąć najniekorzystniejsze zapisy w dyrektywie.

W grudniu ub. r. w Strasburgu polska delegacja w Radzie UE zapobiegła wprowadzeniu w tym dokumencie zapisu o jednorazowym delegowaniu pracownika za granicę. Oświadczenie Radosława Mleczki wpisano do protokołu z posiedzenia Rady UE, jest ono oficjalnie obowiązującą wykładnią. Współczesny Rejtan zasłużył w pełni na nagrodę Labor Mobilis 2014, którą otrzymał wczoraj podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

To wydarzenie towarzyszące trwającemu w Krakowie II Europejskiemu Kongresowi Mobilności Pracy - największemu w Polsce przedsięwzięciu poruszającemu tak ważne społecznie i ekonomicznie kwestie, jak praca Polaków za granicą w ramach swobodnego świadczenia usług w Unii Europejskiej.

Organizatorem gali jest Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy, a patronem medialnym także "Dziennik Polski".

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo