Jacek Żukowski
Polskie szpadzistki z trenerem Bartłomiejem Językiem spisały się na medal
Polskie szpadzistki z trenerem Bartłomiejem Językiem spisały się na medal Fot. Bizzi/Trifiletti
Znakomicie spisały się polskie szpadzistki uczestniczące w mistrzostwach Europy w Nowym Sadzie. Polki sięgnęły po srebrne medale w rywalizacji drużynowej.

Polki, wśród których były Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska z Wisły Kraków oraz Ewa Nelip i Barbara Rutz znakomicie walczyły w turnieju drużynowym. Bardzo łatwo pokonały Finki 45:34, następnie uporały się z Niemkami (45:36), a w walce o finał Ukrainki (45:37). W walce o złote medale zmierzyły sie z Francją. Po bardzo zaciętym meczu remisowały 40:40, ale przegrały w dodatkowej minucie 40:41.

Podopieczne trenera Bartłomieja Języka (również szkoleniowca Wisły) powtórzyły osiągnięcie z 2009 r. z Płowdiw, kiedy to Polska też zdobyła srebro drużynowo. Polacy zajęłi 11. miejsce w turnieju mężczyzn z Radosławem Zawrotniakiem (AZS AWF Kraków) w skłądzie.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Polskie szpadzistki z dwoma zawodniczkami Wisły Kraków w składzie wicemistrzyniami Europy - Gazeta Krakowska