Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poluj na kody… i czytaj za darmo książkowe bestsellery!

Redakcja
Nie wyobrażamy sobie lata bez słońca, opalania i szumu fal, ale czym byłyby wymarzone wakacje bez dobrej lektury? Oto doskonała propozycja dla wszystkich, którzy kochają czyta, ale w ich bagażu podręcznym zabrakło miejsca na opasłe tomiszcza.

Dzięki aplikacji mobilnej Czytaj KRK! czytelnicy będą mogli bezpłatne wypożycza e-bookowe nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju i korzysta z nich za pośrednictwem… własnego telefonu! W mieście, w górach czy na plaży – teraz najciekawsze książki będą zawsze pod ręką.

W ramach każdej z trzech tegorocznych edycji akcji do czytelników trafi dziesięć różnych pozycji. Sierpniowa e-półka zapełni się hitami książkowymi takich autorów jak m.in. Ignacy Karpowicz, Stanisław Lem, Binyavanga Wainaina, Dmitry Glukhovsky czy Michelle Corasanti. Czytaj KRK! to przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Woblink, lidera wśród polskich platform e-bookowych.

To pierwsza taka akcja na świecie – stworzyliśmy aplikację mobilną i udostępniamy czytelnikom książki zupełnie nieodpłatnie. Nie są to lektury szkolne czy książki z domeny publicznej, ale bestsellery i nowości wydawnicze. Z wielką satysfakcją pragnę powiedzie, że nikt przed nami nie działał na taką skalę – mówi Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Tegoroczna akcja będzie miała trzy odsłony – w sierpniu, październiku i na przełomie listopada i grudnia. W ramach każdej z nich czytelnicy, po ściągnięciu na swój telefon aplikacji Czytaj KRK!, będą mogli zeskanowa kod z plakatu, citylightu czy innego nośnika i wypożycza w całości dostępne e-booki, wśród których znajdą się przede wszystkim nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju. Darmową aplikację Czytaj KRK! znajdziecie w sklepach App Store i Google Play, a QR kodów szukajcie w Krakowie już od jutra!

Akcja ma formułę wypożyczalni książek elektronicznych, a więc jednorazowo czytelnicy mogą pobra
jeden tytuł, który będzie aktywny przez 30 dni. Po przeczytaniu książki można będzie ściągnąć kolejną pamiętając, że nowo ściągnięta pozycja zajmie miejsce tej poprzedniej. Każda z trzech tegorocznych odsłon akcji będzie oznaczała dziesięć kolejnych książkowych nowości.

W ramach sierpniowej edycji przeczytamy następujące książki:

Ości - Ignacy Karpowicz
Witajcie w Rosji - Dmitry Glukhovsky
Jony Ive - Leander Kahney
Kiedyś o tym miejscu napiszę -Binyavanga Wainaina
Drzewo migdałowe - Michelle Corasanti
Kongres futurologiczny - Stanisław Lem
Jak tu nie biega - Beata Sadowska
Haiku. Haiku mistrzów - Ryszard Krynicki
Zamień chemię na jedzenie - Julita Bator
Magiczne drzewo. Czerwone krzesło - Andrzej Maleszka

Na stronie qr.miastoliteratury.pl można będzie znaleźć wszystkie informacje dotyczące akcji oraz listę dostępnych książek.

Czytaj KRK! jest rozwinięciem projektu realizowanego w 2013 r. pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa. Na przystankach komunikacji miejskiej w sześciu miastach Polski pojawiły się wtedy plakaty przypominające biblioteczki z książkami, umożliwiające po zeskanowaniu kodu QR pobranie darmowych fragmentów blisko 70 nowości i hitów wydawniczych. Bezprecedensowa akcja, mająca na celu promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyciągnęła uwagę największych ogólnopolskich mediów i czytelników, a darmowe fragmenty pobrano łącznie niemal 20 000 razy.

W pierwszej odsłonie akcji wzięli udział wydawcy: Cyfrant, Insignis, Karakter, Otwarte, Sine Qua Non, Wydawnictwo a5, Wydawnictwo Literackie, Znak oraz Znak Emotikon.

Książki polecają patroni medialni: portal LubimyCzytac.pl oraz Radio Kraków i Dziennik Polski.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski