Krokus Przyszowa - Orkan II Szczyrzyc 3-0 (3-0)

Piłkarska klasa B, Limanowa

Krokus Przyszowa - Orkan II

Szczyrzyc 3-0 (3-0)

1-0 A. Leśniak, 2-0 Tobiasz 9, 3-0 Pietrucha 42.

Sędziował Ryszard Szmal z Limanowej. Żółte kartki: Wardęga, M. Tomaszek - J. Węgrzyn. Czerwona kartka: Matykiewicz. Widzów 60.

Krokus: Ogrodzki - M. Tomaszek, Wardęga, Śmieszek, Skirliński - A. Leśniak, Sułkowski, Król, Tobiasz - Pietrucha, P. Leśniak (87 G. Tomaszek)

Orkan II: Synal - Bladocha, J. Węgrzyn, Żabówka, Cichosz - Faron, Wąsowicz, Żak, Sadkiewicz - M. Węgrzyn, Matykiewicz

Niecałe 45 minut wystarczyło gospodarzom do zapewnienia sobie zwycięstwa w tym meczu. Pierwszy do siatki trafił A. Leśniak pokonując Synala strzałem z 25 metrów. Chwilę później bramkarz Orkana został pokonany po raz drugi - tym razem A. Leśniak podawał z wolnego, a piękną główką popisał się Tobiasz. W 25 minucie gości ratowała poprzeczka po strzale Pietruchy. Miedzy 35 a 37 minutą trzy doskonałe okazje zmarnował P. Leśniak, trafiając przy tym dwukrotnie w słupek. Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył płaskim strzałem Pietrucha. W drugiej połowie szansę na zdobycie gola miał Orkan, ale Żabecki ani Wąsowicz nie potrafili w dogodnych sytuacjach pokonać Ogrodzkiego. Po stronie gospodarzy bramkowych okazji nie wykorzystali Tobiasz i P. Leśniak. Po przerwie mecz się zaostrzył, a goście z każdą minutą mieli coraz więcej pretensji do sędziów. Efektem pozasportowych potyczek były trzy żółte i jedna czerwona kartka. Tuż po meczu goście zażądali konfrontacji, jednak ta nie wykazała żadnych nieprawidłowości.
    JACEK NOWAK

Zalesianka Zalesie - Uran Łukowica 2-2 (0-0)

0-1 Marcin Król 55, 1-1 Ubik 75, 1-2 Marcin Król 85, 2-2 Faron 88.

Sędziował Janusz Wrona z Laskowej. Żółte kartki: W. Wierzycki - Talarczyk, Dara, Kuzar. Widzów 100.

Zalesianka: J. Banach - A. Wierzycki, M. Wierzycki, Gancarczyk (46 W. Wierzycki), Florek - A. Banach, Wilk (46 W. Wierzycki), Ubik, Karabin - Mucha, Faron.

Uran: Dara - Kuzar, Wójciak, Dyrek, Tomaszek (50 T. Król) - K. Pychyrek, Bodziony, Buczkowski, Kurzeja - Talarczyk, Plata (32 Marcin Król).

Mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty, a Uran nieoczekiwanie stoczył wyrównany bój z Zalesianką. Obie bramki dla gości zdobył Marcin Król, który spóźnił się na mecz, gdyż wcześniej był w... kościele. Modlitwy jak widać na coś się przydały. W 88 min Dara tak piąstkował piłkę, że ta trafiła na głowę Farona, po czym wpadła do bramki.
   W 67 min - przy stanie 0-1 - dwukrotnie piłka odbiła się od poprzeczki bramki Uranu.
(RCZ)

Płomień Limanowa - Starówka Stara Wieś 0-0 (0-0)

Sędziował Józef Śliwiński z Laskowej. Żółte kartki: L. Łącki, Twaróg, R. Łącki - Stanisz, Piaskowy. Widzów 100.

Płomień: Sułkowski - Koza, Kokot, L. Łącki (66 B. Zawada), Twaróg - Dudek, Szyrszeń (46 Ł. Golonka), R. Łącki - Ewert (46 M. Golonka), Walasik, J. Zawada

Starówka: Zoń - Setlak, Adam Pałka, Włodarczyk, Stanisz - A. Dębski, Piaskowy, Palacz (66 Stach), Szkrobal - Z. Dębski (75 Ćwik), Andrzej Pałka.

Pomimo że na boisku w Łososinie Górnej nie padły bramki kibice obejrzeli ciekawy mecz. Już w 5 minucie z rogu ostro dośrodkował Kokot, ale żaden z partnerów nie doszedł do piłki. W 10 minucie goście przeprowadzili podręcznikową kontrę - Andrzej Pałka podał do wbiegającego Piaskowego, ale ten strzelił zbyt słabo. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Najpierw J. Zawada w sytuacji sam na sam nie trafił w piłkę, a 3 minuty później jego wyczyn skopiował Walasik. Chwilę później Walasik trafił w piłkę, ale ta uderzyła w słupek. Końcówka meczu to nieustanne ataki gości. W 70 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Andrzej Pałka i Szkrobal, jednak strzał tego ostatniego obronił na raty Sułkowski. W 83 minucie Piaskowy (który w końcówce meczu przeniósł się do napadu) uwolnił się spod opieki dwóch obrońców rywali i oddał mocny strzał z 11 metrów, ale ponownie górą był Sułkowski. Do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji doszło jednak w 74 minucie, kiedy zdaniem gości w polu karnym faulowany był Piaskowy, a sędzia nakazał grać dalej. Nie była to jedyna sytuacja, o którą pretensję do arbitrów mieli piłkarze Starówki - według nich pomyłką było także odgwizdanie spalonego w przypadku dwóch sytuacji w pierwszej połowie.
(JN)

Śnieżnica Kasina Wielka - Orkan Niedźwiedź 1-2 (1-2)

0-1 G. Burczak 6, 1-1 M. Kaleta 10 (kakny), 1-2 G. Burczak 13.

Sędziował Henryk Ćwik z Limanowej. Widzów 100.

Śnieżnica: D. Popławski - G. Popławski (83 K. Puto), P. Drąg (78 J. Drąg), M. Skwarczek, G. Dudzik - K. Kowalczyk, P. Budacz, P. Kubowicz, Piotr klaeta II - Piotra Kleta I (65 G. Łabuz), M. Kaleta.

Orkan: Palka - Jania, Stróżak, Kowalski, Cichosz, - G. Burczak, Cichański, Domagała, Szczypta - W. Kowalczyk (65 Drajewicz), Zapała.

Bardzo szybko strzelono wszystkie bramki w tym meczu. Mimo że przewagę miała Śnieżnica, to trzy punkty pojechały do Orkana. Świetny mecz rozegrał w obronie Orkana Stróżak. (RCZ)
   W pozostałych meczach: Jodłownik II - Błyskawica Rupniów 1-1 (1-0), Witów Mszana Górna - Zenit Kasinka Mała 1-0 (0-0).

1. Zalesianka 20 45 70-40

2. Zenit 20 39 54-37

3. Witów 20 36 37-38

4. Śnieżnica 20 35 43-28

5. Orkan II 20 33 41-33

6. Orkan N. 20 32 40-42

7. Błyskawica 20 32 41-44

8. Płomień 20 28 43-42