Pomocnicy w obronie

(ZAB)
17-letni Kamil Wójcik z Górnika poradził sobie w dwoma rywalami
17-letni Kamil Wójcik z Górnika poradził sobie w dwoma rywalami fot. Jerzy Zaborski
Klasa okręgowa Oświęcim. Zespół z Osieka wiosną kolekcjonuje remisy, choć u jej progu wklubie mówiło się nawet o włączeniu do walki o awans. Podobnie myśleli brzeszczanie.

Brzezina Osiek - Górnik Brzeszcze 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Mazur 22, 1:1 M. Gros 35, 2:1 Jaromin 47 karny, 2:2 Sojka 73.
Brzezina: Flejtuch - BernaśI, Nalepa, M. Szcze-paniak, Ł. SzczepaniakI - Juras, M. Gros (85 Konrad Kuźma II), D. Płonka (76 G. Płonka), Ł. Płonka - Jaromin, Żurek (56 Antecki).
Górnik: Faruga - Janosz (31 Salepa), K. JędrusikI (41 Sojka), Drabczyk, Ryś - Czerwik, Kozieł, Wój-cikI (46 Rogala), Janusik - Widuch (81 Sękowski), Mazur.
Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Widzów: 150.

Na początku dogodniejsze sytuacje mieli miejscowi, bo Żurek po rajdzie prawą stroną przymierzył w boczną siatkę, a później M. Gros uciekł obrońcom i gdy wydawało się, że gol musi paść, w ostatniej chwili nogę wystawił Janosz, wybijając piłkę na korner (19 min).

Prawą stroną atakował Mazur, lecz i on został zablokowany przez Nalepę. Jedak to po kolejnej akcji Mazura, zakończonej strzałem, piłka wypadła Flejtuchowi spod pachy, wtaczając się za linię bramkową. Do siatki dobił ją Widuch, ale zrobił to dla pewności. Przed przerwą na lewej stronie M. Gros zamknął podanie Żurka, uderzając po długim rogu i mecz zaczął się od nowa.

Po zmianie stron miejscowi wykorzystali karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców, a wyrównał Sojka, popisując się strzałem z 25 m, po którym futbolówka wylądowała w "okienku". W ostatniej minucie goście mieli tzw. meczową akcję, ale Sękowskiemu nie udało się wepchnąć do siatki piłki zagranej wzdłuż bramki. - Obrona była w rozsypce, bo wystąpiło w niej trzech pomocników, w dodatku, przez brutalną grę miejscowych, przed przerwą straciłem dwóch stoperów. Remis przyjmuję z zadowoleniem - ocenił Paweł Kaim, trener Górnika.
Jerzy Zaborski

KS Chełmek - Jałowiec Stryszawa 0:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Kardaś 13, 0:2 Jodłowiec 23, 0:3 Kardaś 60.
Chełmek: Kuchciński - Kumanek, B. Chylaszek, Zawadzki (32 Wójcik), BąkI - Górski, Kaczor, Kulig, Ortman (75 Światłowski) - Żurawik (84 Kowalczyk), Kustra (57 Musiał).
Jałowiec: Kłapyta - P. Bachorczyk, Bizoń, Bartyzel, Bach - D. Bachorczyk, Jodłowiec, Janik, PolakI (52 Głuszek) - Kardaś, Świerkosz.
Sędziował: Marcin Biros (Libiąż). Widzów: 150.

Gospodarze szybko stracili gola, ale równie szybko mogli wrócić do gry. Jednak Kaczorowi nie udało się zamienić na gola podania wzdłuż bramki od Ortmana, choć od bramki dzieliło go 5 m.
Potem, po prostej stracie Kuliga w środku pola, przyjezdni zdobyli drugą bramkę, opanowując sytuację na boisku. (ZAB)

Soła Łęki - Przeciszovia 7:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Oczkowski 20, 2:0 Konrad Żmuda 25, 3:0 Kamil Żmuda 35, 4:0 Kamil Żmuda 50, 5:0 A. Żmuda 55, 6:0 Bogdan 80, 7:0 Bogdan 81.
Soła: Szymański - Zemła, Pawlusiak, Handy (46 Handzlik), Kramarczyk (46 Dziubek) - Górkiewicz, Kamil Żmuda, Bogdan, Konrad Żmuda - Oczkowski (69 Lekki), Adam Żmuda.
Przeciszovia: KościelnikI - Hutny, Dzidecki, Chmura (3 Michałek, 72 Kępiński), Tobiczyk - Kozłowski, Matla, Momot, Pawela (79 Śliwiński) - Maca, Bartuś.
Sędziował: Ireneusz Warchał (Wadowice). Widzów: 150.

Gości spotkał najniższy wymiar kary. - Na finiszu wiosny chcemy powalczyć o honor - zapowiada Krzysztof Barcik, trener przeciszowian. - Gramy młodzieżą, a nauka kosztuje.
(ZAB)

Babia Góra Sucha Beskidzka - Skawa Wadowice 3:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Tłok 10, 2:0 Starowicz 25, 3:0 Skawina 40 samob., 3:1 Drobniak 55 karny.
Babia Góra: Kachnic - Listwan, Rzepka (65 Żaczek), Kudzia, Ścieszka - BałosI [55], Kociołek (80 Stróżak), DyduchIII [82], Tłok (67 Lo-ciński) - Rak (88 Rzeźniczak), StarowiczI.
Skawa: Gawlik - Balon (75 P. Gaudyn), Skawina, DyrczI [62], K. KuziaI (80 Mamcarczyk) - M. KuziaI (46 Żuk), Żywczak, Prażmowski, M. GaudynI - Drobniak, LipkaI.
Sędziował: Szymon Krawczyk (Oświęcim).Widzów: 150.

Do przerwy gospodarze zagrali bardzo skutecznie i rozstrzygnęli wynik. Po wrzutce Bałosa goście za słabo wybili piłkę i Tłok strzałem sprzed pola karnego pokonał Gawlika. Niebawem Starowicz podwyższył wynik, a Skawina interweniował bardzo pechowo, kierując piłkę do własnej bramki.

Po faulu Bałosa goście mieli rzut karny, który na gola zamienił Drobniak. Przyjezdni zyskali też możliwość gry w przewadze, ale tylko przez kilka minut, bo w 62 min siły się wyrównały. (ŻUK)

Cedron Brody - Unia Oświęcim 3:4 (2:1)
Bramki: 0:1 Jończyk 2, 1:1 Wolski 30, 2:1 Basista 45, 2:2 T. Kocoń 65, 3:2 Wolski 80, 3:3 90+1 Wier-tel, 3:4 90+3 Boba.
Cedron: Kwartnik - WykaI, Dobisz (82 Hujdus), Gruczyński, Kosowski (81 Pasternak) - Ziaja, Basista, Skiba, SerokaI - Kurowski (75 Klasik), Wolski (90 Płatek).
Unia: Dziędziel - DomżałI, Kabara, Pater, Głowacki - Korba (75 J. Kocoń), Jończyk, Nowotarski (55 Wiertel), Wierzbic (60 Dwornik) - T. KocońI, Boba.
Sędziował: Dawid Malczyk (Chrzanów).Widzów: 200.

Gospodarze stoczyli heroiczny bój o trzy punkty, ale zostali bez ani jednego. W 2 min stracili gola po koronkowej akcji, którą zakończył Jończyk. Grający trener Cedronu Wolski doprowadził do wyrównania, a potem dał prowadzenie miejscowym. W doliczonym czasie po rzucie rożnym Wiertel strzałem głową doprowadził do remisu, a po dwóch minutach o wyniku przesądził Boba. (ŻUK)

Zagórzanka - Iskra Brzezinka 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Skamaj 32, 1:1 Bała 57, 2:1 Witkowski 63, 3:1 Jarczyk 85.
Zagórzanka: Kominiak - KądziołkaI, Paliwoda, Pieczka, Rudnicki - Tokarek (46 Bała), Krawczyk (73 Bębenek), Witkowski, Jarczyk - PsiodaI, Celarek (78 Fiba).
Iskra: Łaski - Kucharczyk, Koczur, Linczowski, Mika - Chowaniec, Słota, Wrona, Rymek (78 Baranek), Skamaj (78 Matusiak) - Szpiegla.
Sędziował: Marcin Sankowski (Wadowice).Widzów: 150.

Po rzucie wolnym Skamaj lekko musnął głową piłkę i zdobył gola. Wyrównał zmiennik - Bała, który wykorzystał podanie z prawej strony, wpychając piłkę do siatki. Poprawił Witkowski wykorzystując fakt, że bramkarz wyszedł z bramki i lobem z 40 m posłał piłkę do siatki. W 66 min Słota zmarnował rzut karny - Kominiak obronił. Wreszcie Jarczyk po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania. (ŻUK)

Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Balin 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Stuglik 2, 2:0 Stuglik 41, 3:0 Pogan 70.
Sosnowianka: Krawczyk - Żak, Madejski, Bryła, Paśnik - Góra (55 Szydłowski), Godyń, Para, Boczarski - Stuglik (85 Romek), Studnicki 68 Pogan).
Orzeł: Dobranowski - Sandecki, Antonik, Milewski, Prażuch - Pluta, Stępień, T. Warzecha, Jedynak - K. Warzecha (63 Mikulski), Bodziony.
Sędziował: Artur Borowski (Oświęcim). Widzów: 100.

Miejscowi szybko strzelili gola, Studnicki wrzucił piłkę, a Stuglik strzelił z 5 m głową. W 41 min Boczarski minął całą obronę, wystawił piłkę Stuglikowi, który strzelił do pustej bramki. Wynik przypieczętował Pogan, przy swoim pierwszym kontakcie z piłką. Goście kończyli w "10", bo kontuzji doznał Bodziony, a nie mieli już zmienników.
(ŻUK)

Tempo Białka - Nadwiślanin Gromiec 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Korbel 3, 2:0 Puzik 25, 3:0 M. Marek 85.
Tempo: Lis - Woźny, S. Marek, Skrobacz, Kozieł - Bisaga (64 M. Marek), Wnętrzak (70 Kaczmarczyk), Pacyga, Puzik (86 T. Ficek) - GorylIII[37], KorbelI(82 B. Ficek).
Nadwiślanin: Księżarczyk - Zmarzły, M. Kania, RundziaI(60 Jaśko), Kułaga (75 Palka) - NędzaI, Łukaszka, Ł. PactwaI[80, niesportowe zachowanie], M. Pactwa - M. Waligóra, Adamczyk (85 K. Kania).
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Oświęcim). Widzów: 100.

Gorąco było w przerwie, gdy goście poczuli się zagrożeni przy wyjściu z szatni i wezwali na stadion policję.