Pomyłki już wykluczone

Play off w NBA: najbliższej nocy dojdzie do siódmego pojedynku Miami z Detroit. Zwycięzca zmierzy się w finale rozgrywek z San Antonio.

FinaŁ Wschodu

Szósty mecz finału Wschodu rozstrzygnął się pod koniec drugiej kwarty. Od stanu 34-32 Tłoki zdobyły 10 punktów, a Żar żadnego. Gospodarze użyli swej najgroźniejszej broni - agresywnej obrony. Nie radzili sobie z nią zwłaszcza rozgrywający Miami, Damon Jones i Keyon Dooling. - To niesłychane, jak wielką determinację wyzwalasz w sobie, gdy jesteś w niekorzystnym położeniu (2-3 po pięciu spotkaniach) - powiedział skrzydłowy Pistons Tayshaun Prince.
   Po przejęciu piłki Detroit wyprowadzało zabójcze kontry kończone przez Richarda Hamiltona i Prince'a, a I połowę podsumował rzutem trzypunktowym Rasheed Wallace. To złamało morale gości, którzy po przerwie już nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. - Nie musimy oglądać tego meczu na kasecie. Bez tego wiemy, co robiliśmy źle. Przegrywaliśmy walkę na tablicach, gubiliśmy piłkę i nie wracaliśmy do obrony - podsumował Damon Jones. Żar zdobył najmniej punktów w historii swoich występów w play off.
   Wielki wpływ na przebieg wydarzeń miała nieobecność Dwyane'a Wade'a. Przy nim gra Miami wygląda o niebo lepiej. Wade rozgrzewał się do meczu, owinięty w worek nasączony żelem. Krótko przed pierwszym gwizdkiem uznał jednak, że ból mięśnia w okolicy żeber (kontuzji nabawił się w poprzednim spotkaniu) nie pozwoli mu godnie zaprezentować się na parkiecie The Palace of Auburn Hills.
   Najbliższej nocy odbędzie się siódme, decydujące spotkanie. - Tu już nie może być pomyłek. Każdy ma wyjść na parkiet i zrobić to, co do niego należy - stwierdził Shaq O'Neal.
   W dotychczasowej historii play off siódmy mecz padał łupem gospodarzy aż w 82% przypadków. Dlatego lekkim faworytem jest Żar. Lekkim, bo nawet jeśli zagra Wade, to z pewnością nie będzie w najwyższej dyspozycji. (MARO)

Detroit - Miami 91-66 (3-3): Hamilton 24, Prince 16, Billups 14, B. Wallace 5 bl. i 4 prz. - O'Neal 24, 13 zb. i 5 bl., Butler 13, Dooling 10.