Ponad 1000 kolarzy ścigało się z Rafałem Majką. Wśród nich m.in. myśleniczanie

Katarzyna Hołuj
Na trasach Majka Days nie mogło zabraknąć zawodników TTKF Uklejna Myślenice
Na trasach Majka Days nie mogło zabraknąć zawodników TTKF Uklejna Myślenice Fot. Bolesław Kasperek
Wśród uczestników Majka Days byli również mieszkańcy powiatu myślenickiego. Niektórzy z nich znaleźli się na podium.

Z okazji, aby zmierzyć się na trasie z Rafałem Majką, medalistą IO skorzystało ponad 1000 osób z całej Polski. Na liście startowej znajdujemy też nieodległe miejscowości, na czele z Zegartowicami, z których Rafał pochodzi. Magdalena Majka w jeździe indywidualnej na czas była 8 wśród kobiet.

Z kolei w wyścigu ze startu wspólnego na długim dystansie najwyżej, bo na 29 miejscu uplasował się Adam Fudali ze Skomielnej Białej. Na średnim dystansie Boleslaw Kasperek z TKKF Uklejna Myślenice był 9, a Mariusz Rogula z Dobczyc 27.

Na krótkim najwyżej z mieszkańców powiatu myślenickiego uplasował się Marek Antusiak. Zajął 19 miejsce kat. open (a 3 w swojej kat. wiekowej). - To wiceprezes miejsko-gminnego zarządu OSP i naczelnik OSP Nowa Wieś. Jak widać, strażacy sprawdzili się nie tylko zabezpieczając trasy, za co korzystając z okazji chciałbym im podziękować, ale i startując na nich - mówi burmistrz Tomasz Suś.

Źródło: TVN24/x-news