Ponad 28 mln zł dla Skawiny na kanalizację i stację...

Ponad 28 mln zł dla Skawiny na kanalizację i stację uzdatniania wody

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie otrzyma 28 192 092 zł z Narodowego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To oznacza, że połowę kosztów budowy ok. 32 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz stacji uzdatniania wody pokrują fundusze europejskie
Ponad 28 mln zł dla Skawiny na kanalizację i stację uzdatniania wody
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że rozdzielił ponad 197 mln zł z Funduszu Spójności. Pieniądze trafią do: Celestynowa, Chełmży, Chojnic, Łodzi, Pruszcza Gdańskiego, Skawiny, Strzelec Opolskich i Tarnowa Podgórnego.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie dostał doatcję na projekt pn. „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Skawina – Etap II”. Całkowity koszt projektu sięgnie 55 449 831 zł, dotacja funduszu to 28 192 092 zł. Umowa potwierdzająca przekazanie dotacji została podpisana w czerwcu.

Dzięki pieniądzom z NFOŚiGW zostaną podjęte prace projektowe na terenie miasta Skawina i terenach wiejskich takich jak: Jaśkowice-Wielkie Drogi, Zelczyna i Grabie-Krzęcin.
W ramach przedsięwzięcia do końca roku 2021, zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna o długości ok. 32 km oraz stacja uzdatniania wody. Dzięki tym inwestycjom 4 182 nowych osób przyłączy się do sieci kanalizacyjnej. Ponadto ilość uzdatnianej wody wyniesie 3 071 277 m sześc. na rok. Ten efekt ekologiczny w pełni zostanie uzyskany do końca 2022 r.

Projekt realizowany będzie w ramach 7 kontraktów (5 na roboty budowlane i 2 na usługi).

ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Rosnąca liczba utonięć w Polsce: Jak zapobiec tragedii?

Źródło: vivi24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo