Ponad 3,3 mln zł dla lekarzy rodzinnych na informatyzację...

Ponad 3,3 mln zł dla lekarzy rodzinnych na informatyzację gabinetów

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Archiwum

Archiwum ©Andrzej Wisniewski / Polskapress

Blisko 1,7 tys. małopolskich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej skorzystało z dotacji na zakup sprzętu komputerowego.
Archiwum

Archiwum ©Andrzej Wisniewski / Polskapress

Specjalne wsparcie finansowe przygotowano z myślą o lekarzach rodzinnych, którzy dotąd nie byli jeszcze gotowi na wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. W całym kraju na zakup potrzebnego do tego sprzętu komputerowego przeznaczono 50 mln zł. Blisko 4 mln zł z tej puli miał do rozdania małopolski NFZ.

Przyjmowanie wniosków od przychodni zainteresowanych dotacjami zakończyło się 28 grudnia. Jak informuje Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, swoje aplikacje złożyło 401 regionalnych placówek podstawowej opieki zdrowotnej. 396 wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie. W efekcie z finansowego wsparcia skorzystało blisko 1,7 tys. medyków rodzinnych.

Dodatkowe środki posłużą do zakupu niezbędnego oprogramowania, komputerów czy laptopów. Łącznie wszystkim przychodniom NFZ dopłacił do informatyzacji ponad 3,3 mln zł, a przyznane dotacje już trafiły na ich konta.

Lekarze w całym kraju mają obowiązek wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich od 1 grudnia. Papierowe druki mogą być używane wyłącznie w przypadku, kiedy zawiedzie łącze internetowe albo pojawią się problemy z podpisaniem wirtualnego zaświadczenia. W takiej sytuacji lekarz powinien wystawić L4 na formularzu wydrukowanym z systemu ZUS, a następnie w ciągu kilku dni roboczych wprowadzić dane do programu.

Z danych ZUS wynika, że przez ostatni miesiąc medycy wystawili ponad 11 mln wirtualnych zaświadczeń o „chorobowym”.

NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »