Ponownie Markiewicz

W turnieju tym pobity został kolejny rekord frekwencji, na jego starcie stanęło bowiem aż 79 szachistów (ogółem w całym cyklu zawodów daje to liczbę 912 startujących). Rozgrywane systemem szwajcarskim - kontrolowanym na dystansie 8 rund zawody zakończyły się sukcesem Jerzego Markiewicza. Zawodnik Tarnovii zgromadził na koncie 7.5 pkt, jedynie w ostatniej partii remisując z Eugeniuszem Zrostem. Drugie miejsce wywalczył mieszkający we Lwowie Aleksander Kaczur, który podobnie jak sklasyfikowani na dwóch kolejnych miejscach Andrzej Kawula z Tarnovii i Andrzej Ostrowski z pierwszoligowego Rolnika Róża zakończył zmagania z dorobkiem 6.5 pkt. Pozostałe miejsca w czołowej dziesiątce zajęli: 5. Jerzy Wielgus (Tarnovia), 6. Marian Kiełbowicz (Tarnów), 7. Gabriel Stachura (Wola Rzędzińska - Tarnovia), 8. Wacław Sycz (Tarnovia), 9. Eugeniusz Zrost (Tarnów), 10. Janusz Ryguła (Bochnia) - wszyscy po 6 pkt.

Lato z szachami

W środę w tarnowskim Amfiteatrze Letnim rozegrano siedemnasty już podczas tegorocznych wakacji turniej szachowy, zorganizowany w ramach akcji "Lato 2000" przez Tarnowskie Centrum Kultury, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Tarnowa oraz sekcję szachową MKS Tarnovia.
 W oddzielnie prowadzonej klasyfikacji juniorów triumfował Gabriel Stachura, na kolejnych miejscach uplasowali się zaś: 2. Dawid Lesiewicz (Miechów) - 5.5 pkt, 3. Mariusz Marek (Zaczarnie - Tarnovia), 4. Łukasz Sowiński (Bochnia) - po 5 pkt, 5. Piotr Widła (Rzezawa) - 4.5 pkt Najlepszą spośród startujących w turnieju juniorek okazała się natomiast Kinga Musialska z Bochni, kończąc zawody z dorobkiem 5 pkt Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 6-letni Artur Dworak z Tarnowa, najstarszym - 76-letni Tadeusz Sowiński z Bochni.
 Jak poinformował nas sędzia główny całego wakacyjnego cyklu turniejów, Wiesław Kasperek, ze względu na ogromne zainteresowanie towarzyszące zmaganiom przy szachownicach przeprowadzone zostaną jeszcze dwa dodatkowe turnieje. Pierwszy z nich - a właściwie dwa, gdyż równolegle odbywać będą się turnieje w szachach błyskawicznych i aktywnych - rozpocznie się w Amfiteatrze Letnim już dzisiaj o godz. 10.