Popełnili zbyt dużo błędów, by zwyciężyć

(PAN)
II liga koszykarzy. W miniony weekend odbyło się tylko jedno spotkanie w grupie walczącej o awans, za to był to mecz na szczycie.

Noteć Inowrocław – AZS AGH Alstom Kraków 77:65 (23:15, 18:19, 18:19, 18:12)
Punkty dla AZS AGH: Maj 12, Dudzik 11, Orlicki 11, Zych 9, Krawczyk 7, Urban 7, Borówka 6, Kolka 2.

Był to dla zespołu z Krakowa mecz ostatniej szansy, aby włączyć się do gry o bezpośredni awans na zaplecze ekstraklasy.

Początek zawodów był mało ciekawy dla krakowian, bowiem Korólczyk i Maciejewski oddali skuteczne rzuty za trzy punkty. Krakowianie odpowiedzieli punktami Krawczyka i Urbana, i na parkiecie rozgorzała zacięta walka. Po rzucie Zycha było 14:10 w 8 minucie, w końcówce pierwszej kwarty miejscowi wypracowali sobie 8-punktową przewagę.

Na początku drugiej kwarty krakowianie zdobyli 9 punktów i zmniejszyli straty do trzech „oczek”. Potem gra się wyrównała, krakowianie oddali sporo niecelnych rzutów i koszykarze Noteci opanowali sytuację.

W trzeciej kwarcie krakowianie byli bardzo zdeterminowani, aby odrobić straty. Po rzucie Zycha w 35 min było 46:44. Gospodarze nie dali jednak podopiecznym trenera Wojciecha Bychawskiego doprowadzić do wyrównania, szybko zdobywając 7 punktów.

Na 5 minut przed końcem meczu Dudzik trafił za trzy i Noteć prowadziła tylko 63:60. Słabszy dzień miał lider krakowskiej drużyny Tomasz Zych. Bardzo się starał, ale pudłował z rzutów wolnych, nie trafiał także z dystansu, notował sporo strat. Krakowianie musieli zacząć faulować, jednak gospodarze byli skuteczni z rzutów wolnych, a próby graczy z Krakowa za trzy punkty okazywały się nieskuteczne. Na 30 sekund przed końcem Dudzik popisał się ładnym rzutem, na więcej AZS AGH nie było tego dnia stać.