Popis gry w deblach

Głównie dzięki doskonałej postawie w deblach Gorce zremisowały w starciu z Bronowianką II Kraków Fot: Maciej Zubek
Po emocjonującym, pełnym dramaturgii spotkaniu 8. kolejki rozgrywek I ligi tenisa stołowego w grupie południowej, pingpongistki Gorców Juta Nowy Targ zremisowały we własnej hali 5-5 z Bronowianką II Kraków.

TENIS STOŁOWY. Nowotarżanki podzieliły się punktami z rywalkami'

Spotkanie to było ponad ­2g-odzinnym pokazem tenisa stołowego na wysokim poziomie. Początek zapowiadał gładką porażkę nowotarżanek, które po dwóch pierwszych grach singlowych przegrywały 0-2. Na pierwszym stole Chinka Tan Zhang potrzebowała zaledwie 12 minut, by gładko 3-0 ograć Paulinę Kowalczyk. W toczonym jednocześnie na drugim stole pojedynku Izabela Godlewska nie podołała utytułowanej Jolancie Szatko Nowak także ulegając 0-3. Tu decydujące znaczenie miał drugi set, w którym krakowianka obroniła pięć piłek setowych i ostatecznie zwyciężyła 16-14. Na szczęście dwie następne potyczki zakończyły się wygraną tenisistek Gorców. Małgorzata Kalawa w tie-breaku poradziła sobie dosyć niespodziewanie z Mileną Feliks Regulską, a Maja Krzewicka po pierwszym przegranym secie z Wiolettą Wiktowską w kolejnych trzech była górą i wygrała 3-1. Gry deblowe to był popis nowotarżanek. Szczególne brawa należą się parze Kowalczyk - Kalawa, które nie przestraszyły się duetu Szatko Nowak - Zhang, zagrały odważnie, bez jakiegokolwiek respektu dla rywalek i w efekcie wygrały 3-0! Z kolei Godlewska z Krzewicką straciły tylko seta w starciu z dwójką Feliks Regulska - Witkowska. Wygrane deble sprawiły, że Gorce objęły prowadzenie 4-2 i aby zapewnić sobie wygraną w całym pojedynku, potrzebowały już tylko dwóch zwycięstw w pozostałych czterech singlach. Liczono przede wszystkim na Godlewską w pojedynku z Witkowską i Kowalczyk w meczu z Feliks Regulską. Zaczęło się obiecująco bowiem obie wygrały swoje pierwsze sety. Niestety, później było już dużo gorzej. Z każdą kolejną przegraną piłką nowotarżanki "siadały" psychicznie i w efekcie obie przegrały swoje mecze 1-3. Zrobiło się więc 4-4 i postały dwie gry. Kalawa w starciu z Zhang była bez szans, Bronowianka objęła prowadzenie 5-4 i o losach tego spotkania decydował ostatni pojedynek Krzewickiej z Szatko Nowak. Po czterech setach był remis 2-2. Tie break zaczął się od dwóch wygranych piłek przez zawodniczkę Bronowianki. Potem jednak nastąpił koncert gry Krzewickiej, która zwyciężyła 11-8 i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. - Cieszy punkt z tak mocnym rywalem, ale pozostaje mały niedosyt, bo można było wygrać. Szkoda przede wszystkim porażki Godlewskiej z Witkowską i Kowalczyk z Feliks Regulską. Pochwalić za to należy Gosię Kalawę, a przede wszystkim Maję Krzewicką, no i fantastycznie zagraliśmy w deblach - powiedział trener Gorców Juta Tomasz Klag.
Nowotarżanki utrzymały w tabeli pozycję lidera i wciąż są jedynym w lidze niepokonanym zespołem.

Gorce Juta Nowy Targ - Bronowianka II Kraków 5-5

Punkty Gorce Juta: Maja Krzewicka 2,5, Małgorzata Kalawa 1,5, Paulina Kowalczyk 0,5, Izabela Godlewska 0,5, Bronowianka II: Tan Zhang 2, Milena Feliks Regulska 1, Wioletta Witkowska 1, Jolanta Szatko Nowak 1. Sędziowali: Zdzisław Lach i Andrzej Wieczorek z Krakowa.
Wyniki pojedynków:
Kowalczyk - Zhang 0-3 (2-11, 4-11, 8-11), Kalawa - Regulska 3-2 (12-10, 6-11, 6-11, 11-6, 11-9), Godlewska - Szatko Nowak 0-3 (10-12, 14-16, 8-11), Krzewicka Witkowska 3-1 (10-12, 11-5, 11-9, 12-10), Kowalczyk/Kalawa - Zhang/Szatko Nowak 3-0 (14-12, 11-9, 11-7), Krzewicka/Godlewska - Regulska/Witkowska 3-1 (11-8, 8-11, 16-14, 11-9), Kowalczyk - Regulska 1-3 (11-5, 4-11, 8-11, 6-11), Kalawa - Zhang 0-3 (6-11, 7-11, 5-11), Godlewska - Witkowska 1-3 (11-9, 13-15, 10-12, 6-11), Krzewicka - Szatko Nowak 3-2 (11-7, 6-11, 11-4, 4-11, 11-8)
W pozostałych meczach:
KU AZS AE II Wrocław - Rafaello II Kazimierza Wielka 9-1, Górnik 09 KHW Mysłowice - MKS Magellan Łódź 3-7, LUKS Skrzyszów - KKST Krosno 2-8, JKTS Jastrzębie - MKSTS II Polkowice 4-6
1. Gorce Juta 8 14 57-23
2. Bronowianka II 8 13 50-30
3. Polkowice II 8 12 49-31
4. KKTS Krosno 8 11 50-30
5. AZE AE II 7 8 41-29
6. Magellan 7 8 39-31
7. Skrzyszów 8 6 41-39
8. Górnik 09 8 2 27-53