Popłynęli po medale

Aleksander Gąciarz
Miechowscy medaliści w Myślenicach
Miechowscy medaliści w Myślenicach Fot. Archiwum ckis Miechów
Dziewięć medali przywieźli członkowie Sekcji Pływackiej CKiS w Miechowie z zawodów o puchar Klubu Sportowego Delfin Myślenice.

Młodzi miechowianie zdominowali kategorię wiekową dziesięciolatków, gdzie wywalczyli 8 krążków. Ich popisem był wyścig na 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt, w którym zajęły całe podium. Zwyciężyła Kinga Piestrzyńska przed Oliwią Jakubas i Wiktorią Micyk. Najcenniejszy dorobek przywiozła z Myslenic Oliwia Banach, która wygrała wyścig na 50 m stylem dowolnym i była druga w stylu klasycznym.

Kinga Piestrzyńka oprócz złota w grzbiecie zdobyła brąz w stylu klasycznym. Wiktoria Micyk do brązu w stylu grzbietowym dorzuciła taki sam medal w stylu dowolnym. Poza tym Mikołaj Jaśkiewicz był drugi na 50 m stylem grzbietowym chłopców, a Kamila Krysa wywalczyła srebro na 25 m klasykiem.