Poprawili rekordy życiowe

ZS
Sergiusz Sorys i Mateusz Bryg, dwaj brzescy dwuboiści związani z sekcją pływacką działającą przy miejscowej krytej pływalni, powrócili właśnie z czeskich Bystric, gdzie uczestniczyli w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w... trójboju nowoczesnym. Obaj zajęli w swojej kategorii wiekowej wysokie miejsca, zaś w walce ze starszymi rywalami poprawili swoje rekordy życiowe w pływaniu.

BRZESKO-BYSTRICE. Sukces brzeskich dwuboistów

W klasyfikacji generalnej Sergiusz Sorys był jedenasty, jego kolega mateusz Bryg zajął 21. miejsce. To wbrew pozorom bardzo dobre wyniki, zważywszy że większość ich rywali była starsza wiekiem. W swojej kategorii wiekowej Sergiusz nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce, Mateusz sklasyfikowany został na piątej pozycji.
   Sorys w strzelaniu uzyskał 64 punkty, 100 metrów stylem dowolnym przepłynął w czasie 1:11,98, zaś w biegu na jeden kilometr osiągnął czas 3:34,50. Bryg odpowiednio: strzelanie - 63 punkty, pływanie - 1:15,04, bieg - 4:03,50 (tę konkurencję ukończył mimo groźnie wyglądającego wypadku). Obaj sportowcy w pływaniu poprawili swoje rekordy życiowe. Na co dzień trenują w brzeskiej krytej pływalni pod okiem Marcina Kacera, strzelectwo ćwiczą w Tarnowie pod kierunkiem Kazimierza Kacera.
   Jeśli w Brzesku dokończona zostanie wreszcie budowa sportowej strzelnicy przy Komendzie Powiatowej Policji, może tu powstać liczący się ośrodek trójboju nowoczesnego w kraju. (ZS)