Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poprawkowa matura dla prawie 7 tys. uczniów z Małopolski

Agnieszka Maj
Fot. Marzena Bugala-Azarko
W 504 szkołach w województwie małopolskim trwają matury poprawkowe. Weźmie z nich udział 6 tys. 684 absolwentów. Matury poprawkowe odbędą się m.in. w 118 szkołach w Krakowie, zamierza do nich przystąpić 1 tys. 707 osób.

- Około 90 proc. maturzystów będzie pisać egzamin poprawkowy z matematyki, pozostali z języka polskiego i obcego - mówi Piotr Ludwikowski z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Do matury poprawkowej mogą przystąpić ci, którzy nie zdali jednego z obowiązkowych przedmiotów: matematyki, języka polskiego lub języka obcego.

- Warunkiem koniecznym jest także to, że przystąpili w maju do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z nich nie został unieważniony - mówi Piotr Ludwikowski.

Egzamin pisemny zaplanowany jest jutro o godzinie 9. Egzaminy ustne trwają od poniedziałku do 29 sierpnia. Wyniki zostaną przesłane do szkół 12 września. Aby zdać maturę, abiturienci muszą uzyskać przynajmniej 30 proc.

Zdawalność tegorocznego egzaminu dojrzałości, który odbył się w maju była bardzo niska. Oblał go prawie co trzeci maturzysta w Polsce.

Do poprawki ma prawo przystąpić 19 proc. zdających, czyli 57 424 uczniów w całym kraju.

W Małopolsce egzaminy kończące szkołę średnią zdało na wiosnę tego roku 20 637 uczniów (72 proc.).

W przyszłym roku egzaminy poprawkowe mają wyglądać nieco inaczej niż obecnie. Będzie można poprawiać nie tylko te przedmioty, których się nie zdało, ale także wyniki ze wszystkich przedmiotów maturalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski