Popsute święto

JOT
NBA. To były urodziny bez fajerwerków. Marcin Gortat zdobył 9 punktów i miał 6 zbiórek, ale Phoenix Suns przegrali w swej hali z Dallas Mavericks.

Nasz koszykarz świętował 27. urodziny akurat w dniu meczu. Urodził się 17 lutego 1984 roku w Łodzi, jest wychowankiem ŁKS. Grał w latach 2003-07 w RheinEnergie Kolonia, potem krótko w kalifornijskim Anaheim Arsenal, w 2008 roku debiutował w NBA, w Orlando Magic, a od tego roku jest w Phoenix Suns. Jako jedyny Polak dotarł do wielkiego finału NBA (w barwach Magic).

Nastrój urodzinowy zepsuła porażka. "Słońca" nie wygrały w meczu żadnej z kwart, jedynie II była remisowa 26-26. Polak grał 17 minut. Trafił 4 z 7 rzutów z gry oraz wykorzystał 1 z dwóch wolnych. Wszystkie 6 zbiórek miał w defensywie, 2-krotnie asystował. Najwięcej punktów dla Suns rzucił Channing Frye - 24. Wśród gości brylował jak zwykle Niemiec Dirk Nowitzki - 35 pkt. Z 27 wygranymi i 27 porażkami "Słońca" zajmują 10. miejsce w Konferencji Zachodniej. W drugim meczu najlepsza drużyna sezonu San Antonio Spurs (46-10) przegrała niespodziewanie w Chicago z Bulls.

WYNIKI

Chicago Bulls - San Antonio Spurs 109-99, Phoenix Suns - Dallas Mavericks 106-112.