Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Porady prawne gratis

Redakcja
Jak przygotować pozew o rozwód? Kogo zawiadomić o nieuczciwym pracodawcy? Gdzie złożyć testament? Za porady w załatwieniu podobnych spraw nie zawsze musimy płacić.

Fot. Ingimage

PRAWO. Rozwód, testament, spadek - za fachową pomoc w tych sprawach nie zawsze musimy płacić

- Najczęściej udzielamy porad z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, administracyjnego, prawa pracy, prawa gospodarczego, rzadziej prawa karnego - wymienia Mariusz Boruch, radca prawny z "Kancelarii Radcowskiej Mariusz Boruch".

Kto pierwszy, ten lepszy

Kancelaria prowadzi bezpłatne doradztwo w każdy piątek, przez cztery godziny, na zasadzie zapisów. Zatem kto pierwszy się zgłosi, ten ma możliwość skorzystania z porady. - Zainteresowanie jest olbrzymie, konieczne było więc określenie zasad korzystania z tej pomocy. Stworzyliśmy regulamin świadczenia bezpłatnych porad prawnych, który jest na naszej stronie internetowej www.mariuszboruch.pl - informuje radca.

Osoby zainteresowane nie muszą się obawiać, że bezpłatnych porad udzielają niewykwalifikowani pracownicy. - Osobiście rozmawiam z klientami lub robią to aplikanci pod moim kierownictwem. Zatem jest to działalność traktowana jak najbardziej poważnie - zapewnia Mariusz Boruch.

Przełamać stereotypy

Klienci najczęściej proszą o poradę w sprawie rozwodów lub warunków pracy.

- Zwracają się do nas również z prośbą o radę w kwestiach spadkowych, które często bywają bardzo zawiłe - mówi radca prawny. Dodaje, że główną przyczyną są skomplikowane relacje rodzinne, kłótnie, brak kontaktu między członkami rodziny, co powoduje trudności z podziałem spuścizny po zmarłym.

- Wierzymy, że nasze działania pozwolą przełamać stereotyp, według którego usługi kancelarii są drogie, a więc niedostępne dla przeciętnego człowieka - podsumowuje radca Mariusz Boruch.

Porada przez internet

Osoby, które szukają bezpłatnej porady prawnej, bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z usług portali internetowych.

Żeby uzyskać pomoc prawną przez serwis, zazwyczaj należy zarejestrować się na stronie prowadzonej przez sprawdzoną grupę prawników bądź prawnika i odpowiednio zdefinio- wać swój problem oraz to, czego oczekujemy. W niedługim czasie - zazwyczaj w ciągu 48 godzin - otrzymujemy darmową poradę prawną w nurtującej nas sprawie.

Na portalach można znaleźć również darmowe porady prawne on-line - w postaci gotowych artykułów wyczerpujących dany temat. Są to kodeksy, artykuły, paragrafy, pojęcia, definicje czy też ogólnie problematyka życia codziennego.

MARCIN BANASIK

[email protected]

GDZIE SZUKAĆ POMOCY PRAWNEJ

1. Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch, ul. gen. Chłopickiego 12/2, tel. 12 395-35-58, adres e-mail: [email protected], strona internetowa www.mariuszboruch.pl.

Porady udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez kancelarię, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Termin należy ustalić telefonicznie (nr tel. 531-33-33-52) lub drogą mailową. Decyduje kolejność zgłoszenia.

2. Uniwersytecka Poradnia Prawna Uniwersytetu Jagiellońskiego, al. Krasińskiego 18/3, tel./faks 12 430-19-97, adres e-mail: [email protected].
 

Poradnia przyjmuje klientów od października do końca czerwca w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9-14, a we wtorki oraz w czwartki w godz. 13-17. Działalność poradni polega głównie - choć nie wyłącznie - na udzielaniu pomocy prawnej osobom najuboższym, których nie stać na ponoszenie kosztów związanych ze świadczeniem takiej pomocy przez profesjonalistów (adwokatów, radców prawnych).

3. Klub Adwokatów. Ma on swoją siedzibę przy ulicy Sławkowskiej 1 (I p.), tel. 12 429-37-64 (należy dzwonić po godz. 16).

Przed wakacjami porad udzielano tam w poniedziałki, w godzinach od 18 do 20 - uaktualnione godziny przyjęć zostaną podane pod koniec września.

4. Poradnia Prawa Mieszkaniowego i Spadkowego , ul. Ludwika Zamenhofa 1/4, tel. 12 396-31-59, 889-359-999, adres e-mail: [email protected], strona internetowa www.poradnia.arslegis.org.pl.

Poradnia jest czynna w środy w godz. 17 - 19. Porady są udzielane tylko w formie pisemnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na pierwszą wizytę w poradni należy przynieść kserokopie wszystkich dokumentów dotyczących sprawy.

5. Fundacja Cognosco, ul. Karmelicka 20, tel. 791-904-420, adres e-mail: [email protected], strona internetowa www.cognosco.pl.

Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 16. Pracownicy poradni będą dyżurowali od 15 września.

6. Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich, ul. Żułowska 51, tel. 12 418-77-66, e-mail: [email protected].

Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10 -16. Osobom niepełnosprawnym porady mogą być udzielone w ich domu. Klienci mogą na miejscu korzystać z informatorów, poradników i czasopism prawniczych.

7. Serwisy internetowe oferujące bezpłatne porady prawne:

* porady.legeo.pl

* www.prawoaz.pl

* www.eporady-prawne.pl

* www.internetoweporadyprawne.pl

* www.prawnik-online.eu

Redaguje PAULINA SZYMCZEWSKA

e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski