Porady prawne gratis

Porady prawne gratis

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Fot. Ingimage

Fot. Ingimage

Jak przygotować pozew o rozwód? Kogo zawiadomić o nieuczciwym pracodawcy? Gdzie złożyć testament? Za porady w załatwieniu podobnych spraw nie zawsze musimy płacić.
Fot. Ingimage

Fot. Ingimage

Fot. Ingimage

PRAWO. Rozwód, testament, spadek - za fachową pomoc w tych sprawach nie zawsze musimy płacić

- Najczęściej udzielamy porad z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, administracyjnego, prawa pracy, prawa gospodarczego, rzadziej prawa karnego - wymienia Mariusz Boruch, radca prawny z "Kancelarii Radcowskiej Mariusz Boruch".

Kto pierwszy, ten lepszy
Kancelaria prowadzi bezpłatne doradztwo w każdy piątek, przez cztery godziny, na zasadzie zapisów.
Zatem kto pierwszy się zgłosi, ten ma możliwość skorzystania z porady. - Zainteresowanie jest olbrzymie, konieczne było więc określenie zasad korzystania z tej pomocy. Stworzyliśmy regulamin świadczenia bezpłatnych porad prawnych, który jest na naszej stronie internetowej www.mariuszboruch.pl - informuje radca.


Osoby zainteresowane nie muszą się obawiać, że bezpłatnych porad udzielają niewykwalifikowani pracownicy. - Osobiście rozmawiam z klientami lub robią to aplikanci pod moim kierownictwem. Zatem jest to działalność traktowana jak najbardziej poważnie - zapewnia Mariusz Boruch.

Przełamać stereotypy
Klienci najczęściej proszą o poradę w sprawie rozwodów lub warunków pracy.


- Zwracają się do nas również z prośbą o radę w kwestiach spadkowych, które często bywają bardzo zawiłe - mówi radca prawny. Dodaje, że główną przyczyną są skomplikowane relacje rodzinne, kłótnie, brak kontaktu między członkami rodziny, co powoduje trudności z podziałem spuścizny po zmarłym.


- Wierzymy, że nasze działania pozwolą przełamać stereotyp, według którego usługi kancelarii są drogie, a więc niedostępne dla przeciętnego człowieka - podsumowuje radca Mariusz Boruch.

Porada przez internet
Osoby, które szukają bezpłatnej porady prawnej, bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z usług portali internetowych.


Żeby uzyskać pomoc prawną przez serwis, zazwyczaj należy zarejestrować się na stronie prowadzonej przez sprawdzoną grupę prawników bądź prawnika i odpowiednio zdefinio- wać swój problem oraz to, czego oczekujemy. W niedługim czasie - zazwyczaj w ciągu 48 godzin - otrzymujemy darmową poradę prawną w nurtującej nas sprawie.


Na portalach można znaleźć również darmowe porady prawne on-line - w postaci gotowych artykułów wyczerpujących dany temat. Są to kodeksy, artykuły, paragrafy, pojęcia, definicje czy też ogólnie problematyka życia codziennego.


MARCIN BANASIK


[email protected]

GDZIE SZUKAĆ POMOCY PRAWNEJ
1. Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch, ul. gen. Chłopickiego 12/2, tel. 12 395-35-58, adres e-mail: [email protected], strona internetowa www.mariuszboruch.pl.


Porady udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez kancelarię, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Termin należy ustalić telefonicznie (nr tel. 531-33-33-52) lub drogą mailową. Decyduje kolejność zgłoszenia.


2. Uniwersytecka Poradnia Prawna Uniwersytetu Jagiellońskiego, al. Krasińskiego 18/3, tel./faks 12 430-19-97, adres e-mail: [email protected]
1 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo