Krzysztof Kawa
Yvonne Turner z Wisły Ca-Pack Kraków i Sharnee Zoll ze Ślęzy Wrocław
Yvonne Turner z Wisły Ca-Pack Kraków i Sharnee Zoll ze Ślęzy Wrocław Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W czwartym półfinałowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław wygrała z Wisłą Can-Pack Kraków 62:56 (12:13, 20:13, 17:14, 13:16) i o tym, który z tych zespołów awansuje do finału play-off zdecyduje niedzielne starcie pod Wawelem.

Czwartkowy mecz był wyrównany. Początkowo inicjatywę miały wiślaczki (12:13), ale w drugiej kwarcie gospodynie zaczęły nadawać ton wydarzeniom na parkiecie. Objęły prowadzenie w meczu 32:26, a po przerwie szybko doprowadziły do stanu 39:28. Później nastąpił okres nieporadności z obu stron, który celnym rzutem przełamała wiślaczka Denesha Stallworth. Wrocławianki nie pozostały jednak dłużne, wypracowały 15-punktową przewagę (47:32) i ich nadzieje na piąty mecz półfinału stały się realne.

W czwartej kwarcie zespół Jose Hernandeza wziął się za odrabianie strat (49:44) i trener gospodyń Algirdas Paulauskas poprosił o czas. Poskutkowało, koszykarki z Wrocławia zastopowały ofensywę krakowianek, utrzymując przez kilka minut bezpieczną przewagę. Ale po rzutach Yvonne Turner na 2.45 min przed końcem meczu było zaledwie 56:54 i zdenerwowany szkoleniowiec Ślęzy znów poprosił arbitrów o przerwę.

Gdy Magdalena Ziętara przeszkodziła Sharnee Zoll w oddaniu celnego rzutu, wydawało się, że krakowianki wyrównają, ale w dobrej sytuacji spudłowała Justyna Żurowska-Cegielska. Jak się okazało, to była ostatnia szansa na odwrócenie losów meczu. Po piątym faulu Żurowska-Cegielska opuściła parkiet, a rywalki uzyskały 5-punktową przewagę. Wprawdzie 45 sekund przed końcem spotkania po rzutach osobistych Turner wrocławianki prowadziły różnicą zaledwie 3 punktów, lecz trafienie Zoll pozwoliło miejscowym na spokojny finisz.

Do najbardziej skutecznych w zespole Ślęzy należała była koszykarka Wisły Katarzyna Krężel (13 pkt), a także Agnieszka Kaczmarczyk (16), natomiast królową asyst była Amerykanka Sharnee Zoll (11). U przyjezdnych punktowała przede wszystkim Yvonne Turner (14 pkt).

Stan play-off po czterech spotkanach: 2:2. Piąty mecz, który zadecyduje o tym, która z drużyn awansuje do finału, odbędzie się w niedzielę w Krakowie. Zwycięzca zagra z Artego Bydgoszcz.

Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 62:56 (12:13, 20:13, 17:14, 13:16)

Ślęza: Kaczmarczyk 16, Krężel 13, Sulciute 12, Kastanek 11, Zoll 8, Leciejewska 0, Shegog 2, Śnieżek 0.

Wisła Can-Pack: Turner 14, Ouvina 13, Nicholls 9, Stallworth 7, Ziętara 6, Żurowska-Cegielska 4, Szott-Hejmej 3.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 2:2. Piąty mecz w niedzielę.

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o koszykarkach Wisły Can-Pack Kraków

Materiał oryginalny: Porażka koszykarek Wisły Can-Pack. Decydujący mecz o finał ze Ślęzą w niedzielę pod Wawelem - Gazeta Krakowska