Porażka Romy, remis Juventusu

Jerzy Filipiuk
Pod nieobecność leczącego uraz ręki Wojciecha Szczęsnego Roma przegrała na boisku Sampdorii Genoa 1:2 w meczu 5. kolejki ligi włoskiej.

Zastępującego polskiego bramkarza Morgana De Sanctisa pokonali w 50 minucie z rzutu wolnego Eder i w 85 minucie samobójczym trafieniem obrońcy Konstantinos Manolas, który niefortunnie przeciął podanie rywali. Jedynego gola dla gospodarzy uzyskał w 69 minucie Mohamed Salah Ghaly strzałem w lewy górny róg bramki.

Zawiódł nie tylko wicemistrz Włoch, ale i obrońca tytułu Juventus Turyn, który zaledwie zremisował na własnym boisku z beniaminkiem ligi Frosinone 1:1.

Prowadzenie dla „Starej Damy” uzyskał w 50 minucie z rogu pola karnego Simone Zaza, a wyrównał w doliczonym już czasie gry głową po rzucie wolnym Leonardo Blanchard. Jeszcze przy stanie 0:0 okazję miał Zaza, a w słupek trafił jego klubowy kolega Paul Pogba.

Torino, jak zwykle z Kamilem Glikiem w składzie, przegrało na boisku Chievo Werona 0:1 po „bombie” Lucasa Castro z około 20 metrów w 71 minucie.