Poroniec był bez szans

Maciej Zubek
III liga. Tylko pierwsze dwa kwadranse gry było w miarę wyrównane. Poroniec mógł prowadzić od 9 minuty, ale Rafał Waksmundzki trafił w poprzeczkę.

Korona II Kielce 4 (2)
Poroniec Poronin 1 (0)

Wierna: 1:0 Lenartowski 34, 2:0 Kotarzewski 37, 3:0 Janiec 62, 4:0 Dziubek 80, Waksmundzki 82.
Korona II: Mazur - Zawadzki (83 KobryńI), Wrześniewski (66 Dziubek), Bednarski (67 Załęcki), Lisowski - Paprocki, LenartowskiI, Kotarzewski, Janiec - Stachura, Przybyło (59 JaśkiewiczI).
Poroniec: Juszczyk - NowobilskiI, Piszczek, Bartos, Kępa - Chrobak, Gogola, Prokop (46 Folwarski), Zasadni (76 Stopka) - Waksmundzki, Grela (46 Lichacz).
Sędziował: Jacek Kubicki (Kielce). Widzów: 100.

Kluczowe okazało się 120 sekund między 34 a 36 minutą, kiedy gospodarze zdobyli dwa gole. Za pierwszym razem z dystansu uderzył Artur Lenartowski, za drugim Jakub Kotarzewski trafił w tzw. krótki róg. Po przerwie kielczanie podwyższyli prowadzenie po golach Mateusza Jańca (w tzw. długi róg) i Alberta Dziubka (przelobował Marcina Juszczyka).

Honorową bramkę dla gości zdobył Rafał Waksmundzki.

W Porońcu nie zagrał Maciej Żurawski, który wspiera go tylko w meczach w Poroninie.

Zdaniem trenera
Marcin Manelski, Poroniec:
- Był to trudny dla nas mecz. Doznaliśmy zasłużonej porażki. Nie byliśmy się w stanie przeciwstawić bardzo poukładanej drużynie gospodarzy. Ustępowaliśmy przede wszystkim organizacją gry. Teraz potrzeba regeneracji sił i w środę czeka nas mecz z Unią Tarnów, który jest dla nas naprawdę meczem ostatniej szansy. Margines błędów już wyczerpaliśmy.