Poroniec lepszy po przerwie

Maciej Zubek
Futbol w regionie. Poroniec Poronin wygrał finał Pucharu Polski w podokręgu podhalańskim, pokonując po emocjonującym meczu NKP Podhale Nowy Targ.

Poroniec Poronin 4 (2)
NKP Podhale Nowy Targ 2 (2)

Bramki: 1:0 Mikołajczyk 23, 1:1 Komorek 38, 2:1 Leszczak 43, 2:2 Hałgas 45, 3:2 Senderski 54, 4:2 Nowak 56.
Poroniec: Jękot - Kępa, Piszczek, Mikołajczyk, Senderski - Łyduch (37 Dudzik), NowakI, Bartos, Prokop (90 Łybyk), Leszczak - Gadzina.
Podhale: Antolak - Bobak, Krzystyniak, Urbański, Anioł I (76 Augustyn) - Misiura (66 Dudek), HałgasI, Świerzbiński, Komorek - Mroszczak (66 Lichacz), Czubin.
Sędziował: Jan Chlipała (Ochotnica). Widzów: 1000.

W 23. min Paweł Nowak dośrodkował z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka, dopadł do niej Daniel Mikołajczyk i pokonał Grzegorza Antolaka. W 38. min wyrównał uderzeniem z 20 m Rafał Komorek. W 43. min piłka trafiła pod nogi Sebastiana Leszczaka, który minął obrońcę i posłał futbolówkę do bramki. Sekundy przed upływem I połowy, po podaniu Komorka, wyrównał Rafał Hałgas.
Drugie 45 minut to już dominacja Porońca. Piłkarze tego zespołu zmarnowali kilka okazji, ale w 56. min Antolak był już bezradny

po strzale Przemysława Sednerskiego w "okienko". Dwie minuty później Nowak wystrzelił jak z armaty, futbolówka odbiła się od poprzeczki, od ziemi i wpadła do siatki.

Baraże o grę w klasie A
Bystry Nowe Bystre - Skałka Rogoźnik 4:2 (0:2), Z. Staszel 47, samobójcza 60, Łukaszczyk 65, Salamon 85 - Zubek 16, B. Ciągwa 40. Pierwszy mecz 1:3. Babia Góra Lipnica Wielka - Przełęcz Łopuszna 5:0 (0:0), T. Lach 75, 83, 88, Jazowski 90, 90+1. Pierwszy mecz 3:1.