18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Portrety

Redakcja
Energiczna, ciekawa świata, szybko nawiązująca kontakt z ludźmi.

Magdalena Guziak, studentka dziennikarstwa UJ, zastępca sekretarza Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Fot. archiwum Magdaleny Guziak

Trudno się dziwić, że to właśnie 22-letniej Magdzie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) powierzyło funkcję rzecznika prasowego. Magda zaczęła działać w tej organizacji już będąc w gimnazjum. Proboszcz z jej rodzinnej parafii w Czempiniu pod Poznaniem bardzo żałował, że na studia wybrała się właśnie do Krakowa, a nie do pobliskiego Poznania. Studiując na Uniwersytecie Jagiellońskim, bardzo szybko zdobyła zaufanie kolegów i duszpasterzy akademickich. Została prezesem studenckiego koła KSM i rzecznikiem prasowym stowarzyszenia. Bardzo jej odpowiada ta funkcja, bo w świecie mediów czuje się jak ryba w wodzie.
Co uważa za swoje największe osiągnięcie w KSM-ie?
Odpowiada dyplomatycznie, że "za każdym sukcesem stoi sztab bardzo zaangażowanych ludzi", dlatego nie chciałaby mówić, że coś jest tylko jej zasługą, bo to byłoby nieskromne i krzywdzące innych. Magda przyznaje, że jest zaangażowana w wiele projektów, była m.in. pomysłodawcą i organizatorem festiwalu małych form artystycznych "Inspiracje", który przygotowali po raz pierwszy w ubiegłym roku. W tym roku będzie to już impreza dwudniowa.
Magda prosi, żeby napisać również o innej inicjatywie, z której KSM w archidiecezji krakowskiej jest dumny. To magazyn dla młodzieży, na razie ukazuje się w wersji elektronicznej. - Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą uda się też uruchomić go w wersji drukowanej. Chcielibyśmy tworzyć pismo o zasięgu ogólnopolskim. Redakcja składa się z 15 osób, które pracują w różnych miejscach kraju. Bardzo nam zależy na tym, żeby to było coś naprawdę ciekawego - podkreśla Magda.
Grażyna Starzak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski