MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Posprzątają przystanki

SYP
Od sierpnia na zlecenie olkuskiego magistratu sprzątaniem przystanków autobusowych zajmuje się nowa firma.

Magistrat wynajął firmę do sprzątania przystanków. Fot. Jacek Sypień

OLKUSZ

Spośród trzech ofert, jakie napłynęły na przetarg wybrano olkuską firmę „Kręcony”, która podjęła się sprzątania przystanków przez najbliższe trzy miesiące, czyli do końca października za 16 tys. 200 zł. Do obowiązków firmy, która wygrała przetarg zorganizowany przez magistrat należy nie tylko bieżące sprzątanie terenu przystanków i opróżnianie koszy na śmieci, ale także mycie tablic z rozkładem jazdy oraz ławek. Przyjęto zasadę, że 46 przystanków na terenie samego Olkusza, będzie sprzątane trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty, a 47 przystanków na terenie sołectw raz w tygodniu, w soboty.

Niestety do tej pory stan czystości przystanków pozostawiał wiele do życzenia. Na wielu przystankach nie ma koszy na śmieci uszkodzonych przez wandali. Wiaty przystanków są zaklejane reklamami. Problemem jest także brak tablic z rozkładem jazdy autobusów komunikacji miejskiej i minibusów, które powinny być wywieszane przez przewoźników. Ci ostatni tłumaczą się, że systematycznie wywieszają rozkłady, które są nagminnie zrywane przez wandali.

Na terenie miasta i gminy Olkusz znajduje się aż 208 przystanków, większość z nich jest wyposażona w wiaty. Od kilku lat władze miasta starają się sukcesywnie wymieniać stare wiaty na nowe oraz ustawiać wiaty przy przystankach, gdzie dotąd ich nie było. Przed dwoma laty ustawiono cztery nowe wiaty na przystankach w Żuradzie, Zawadzie, Bogucinie oraz przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu. Kosztowało to prawie 20 tys. zł.__Rok wcześniej ustawiono 9 nowych wiat. Po raz pierwszy na przystankach w Witeradowie, Troksie i Braciejówce, a wymieniono stare wiaty w Kosmolowie, Podgrabiu, Gorenicach, Sienicznie, Żuradzie (przy drodze 791), a także pod olkuskim szpitalem. Ich zakup i montaż kosztował ponad 70 tys. zł. Jednolite, stalowe, pomalowane na żółto wiaty o wymiarach 4 na 1,4 m mają charakterystyczne półkoliste daszki. Są wyposażone w ławeczkę, ramkę na rozkład jazdy oraz kosze na śmieci. Przynajmniej na początku.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski