Postać tygodnia

Janusz Kołodziej w duecie z Marcinem Rempałą wywalczył w czwartek w Gorzowie Wlkp. srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. To pierwszy jego medal MP w tegorocznym sezonie.

Janusz Kołodziej

Kołodziej, który wczoraj skończył 21 lat, licencję żużlową zdobył w 2000 roku. Jest wychowankiem Unii Tarnów, zaś pierwsze kroki na żużlowym minitorze stawiał, mając 12 lat. Pierwszy znaczący sukces w swojej karierze osiągnął w 2002 roku, zdobywając brązowy medal w MIMP. W 2003 roku zajął 2. miejsce w IMEJ, zdobył Brązowy Kask oraz wywalczył z "Jaskółkami" awans do Ekstraligi. W poprzednim sezonie był prawdziwym multimedalistą MP. W sumie zdobył aż pięć medali - trzy złote (DMP, MMPPK i MIMP), srebrny (MPPK) oraz brązowy (MDMP). Startował także w reprezentacji Polski w finale DPŚ. Kontuzja ręki uniemożliwiła mu natomiast start we wrocławskim finale IMŚJ.

W czwartek Janusz wraz z Marcinem Rempałą wywalczył już srebrny medal w MMPPK. - Gdy byłem młodszy, pasjonowały mnie nie tylko motocykle, grywałem także z kolegami w piłkę nożną - mówi Kołodziej. - W tym roku zdawałem maturę w Technikum Samochodowym, natomiast w październiku chcę rozpocząć studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na kierunku wychowanie fizyczne.

Wolny czas najchętniej spędza u boku swojej dziewczyny Angeliny.